Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Spotkanie z przedszkolakami w ramach Klubu Małego Czytelnika

W ramach działania Klubu Małego Czytelnika biblioteka w Chróstniku zorganizowała zajęcia czytelnicze w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła w Raszówce oddział zamiejscowy w Lubinie.

Mali artyści i ich podwodny świat

Zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i projektu "Mała książka - wielki człowiek".

Zapraszamy na spotkanie

Zapraszamy na kolejne spotkanie "Z książką przy kawie" do biblioteki w Oborze przy ul. Tulipanowej 2. Już we wtorek 22 listopada na godz. 16.00.

Gminne obchody Święta Niepodległości

Obchody 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości już za nami. Od kilku lat w naszej gminie obchody świętujemy w Szklarach Górnych pod obeliskiem poświęconym pamięci Józefa Piłsudskiego. Po mszy świętej w intencji ojczyzny, barwny korowód historyczny przemaszerował pod pomnik, z Józefem Piłsudskim na czele, w którego wcielił się pan wójt Tadeusz Kielan. Tam odbyła się patriotyczna uroczystość z licznym udziałem mieszkańców Gminy Lubin, upamiętniająca tak ważne dla Polski wydarzenie historyczne. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli (będąc pod zaborami Austrii, Prus i Rosji) pod przywództwem naczelnego wodza Armii Polskiej Józefa Piłsudskiego odzyskała suwerenność.

Dotacja z Biblioteki Narodowej

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała w 2022 roku dofinansowanie w wysokości 7 500,00 zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-20252.0.” W ramach realizacji zadania do Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz jej filii zakupionych zostało 336 nowych książek.

"BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece" w Księginicach

Biblioteka w Księginicach już po raz drugi zakwalifikowała się do projektu "BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece" zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z Wydawnictwem Store House Egmont.

Charytatywne dyktando z okazji Święta Niepodległości

W dniach 11-13.11.2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

Półmetek „Jesiennych, kreatywnych warsztatów” w Bibliotece w Niemstowie

Liście w roli głównej!!!
W radosnej atmosferze w Bibliotece w Niemstyowie uczestnicy warsztatów wspólnie wykonywali: róże z liści, stroiki, jesienne drzewa i kolorowe lampiony z wykorzystaniem darów jesieni. Wszyscy wykazywali się pomysłowością i fantazją wykorzystując kolorowe liście, kasztany, szyszki. Efekty twórczej pracy można zobaczyć na zdjęciach.

O jeżykach w przedszkolu

W ramach działania Klubu Małego Czytelnika biblioteka w Chróstniku zorganizowała zajęcia czytelnicze dla grupy z Przedszkola im. Jana Pawła w Raszówce – Oddział Zamiejscowy w Lubinie.

Projekt szkoleniowy BEZPIECZNY SENIOR w bibliotece w Oborze - relacja

W czwartek 13 X w świetlicy wiejskiej przy bibliotece w Oborze odbyło się szkolenie pt. Bezpieczny Senior, w zakresie edukacji społecznej na rzecz bezpieczeństwa, przeprowadzone przez Ośrodek Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa z Krakowa sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubinie.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa