Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Palma wielkanocna – to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej

W bibliotece w Niemstowie, poniedziałkowe popołudnie dwudziestego marca poświęcone zostało na przygotowanie kwiatów z bibuły i krepiny. Zaopatrzone w potrzebne materiały uczestniczki, przystąpiły do pracy pod czujnym okiem pani Moniki Soboń mieszkanki i czytelniczki biblioteki z Niemstowa.

Książkowy NIEKALENDARZ - marzec i kwiecień

Oto zadania na miesiąc marzec i kwiecień, w ramach wyzwania czytelniczego. Czeka na Was wiele ciekawych książek do poczytania: o roślinach i owadach, poezja Wisławy Szymborskiej, na temat ekologii, z wątkiem przyrody, audiobooki.

Zapraszamy do naszych gminnych bibliotek, o szczegóły zapytaj bibliotekarza!

Szydełkowanie to coś co wycisza i przynosi satysfakcję

W poniedziałek 13 marca w bibliotece w Niemstowie kolejny już raz spotkały się miłośniczki robótek ręcznych. Pani Halina znowu pokazała uczestniczkom warsztatów jak w prosty sposób można wykonać  ozdoby świąteczne.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

Wasze święto jest również naszym, bo to dzięki Wam, kochani Pisarze i Pisarki, mamy szansę przenieść się do innego świata, zajrzeć w duszę innych ludzi, przeżyć najgłębsze emocje, poznać lepiej siebie samych... Dziękujemy za to, że się tym wszystkim z nami dzielicie!!! Pięknego dnia!

Nie ma nudy w gminnych bibliotekach

W okresie ferii w Bibliotekach gminnych działo się wiele. Niemal każdego dnia dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach plastycznych i zabawach połączonych z edukacją i promocją czytelnictwa. Tematyka spotkań była różna.

Dotacja z Biblioteki Narodowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała w listopadzie 2022 roku dofinansowanie w wysokości 5 000,00 zł w ramach drugiego naboru „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-20252.0.” Dzięki realizacji zadania do Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce zakupionych zostało 187 nowych książek.

„Włóczka i szydełko” w Bibliotece w Niemstowie

W bibliotece zorganizowano drugie spotkanie seniorów. Tym razem były to warsztaty szydełkowe dla dorosłych.

Książkowy NIEKALENDARZ - kolejna zabawa czytelnicza

Zapraszamy dzieci i młodzież do kolejnej zabawy czytelniczej na 12 mieięcy;)

Prezentujemy książkowy NIEKALENDARZ czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc, przygotowany tym razem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w wyzwaniu dotyczącym czytania 7 minut dziennie!

FERIE W BIBLIOTEKACH 2023!

Drogie dzieci,

podczas ferii, bibliotekarze zapraszają Was do wspólnej zabawy na zajęciach czytelniczo-plastycznych w gminnych bibliotekach. Kategoria wiekowa: 6-12 lat. Aby wziąć udział w zajęciach należy wypełnić kartę zgłoszenia, podpisaną przez rodziców. Liczba miejsc ograniczona;)

Harmonogram zajęć zamieszczony został na plakacie.

Karta zgłoszenia w załączeniu lub do pobrania w bibliotekach.

 

 

 

Zagraj zimą w kolory

Kolejny raz w Bibliotece w Niemstowie zabawa dla młodych czytelników pod nazwą "Zagraj zimą w kolory”. Kto powiedział, że zima musi być biała albo szara?

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa