Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Bolek i Lolek uczą przedszkolaków kodowania

Grupa Maluchów i Zuchów z Przedszkola im. Jana Pawła w Raszówce wzięła udział
w ogólnopolskim projekcie dla grup przedszkolnych „Tydzień z polskimi bajkami”. Z tej okazji dzieci odwiedziły bibliotekę, aby zaprzyjaźnić się z bohaterami kultowych polskich bajek.

Zmiana godzin pracy biblioteki w Księginicach !

Informujemy, że od dnia 5 marca 2019 nastąpiła zmiana godzin pracy biblioteki w Księginicach.

Biblioteka będzie czynna:

wtorek 15.30 - 19.30

środa 15.30 - 18.30

czwartek 15.30 - 18.30

Śladami dinozaurów

65 milionów lat temu nasz świat wyglądał jak kraina z baśni. Gdzie by się nie spojrzało, można było zobaczyć bezkresne oceany lub lasy z przepiękną gigantyczną roślinnością. A po ziemi chodziły ogromne gady, ale nie było wówczas ludzi.

Gminny Konkurs Recytatorskie Pegazik 2019

Dnia 19 lutego 2019 r. w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce odbyły się Gminne Eliminacje XXV Regionalnego, 64 Dolnośląskiego oraz XXIV Dolnośląskiego Konkursu Literackiego PEGAZIK. Kolejną edycję konkursu tradycyjnie już przygotowała Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce, a nad całością czuwała pani Agata Szczytyńska – nauczycielka języka polskiego i historii.

Tydzień Książki Elektronicznej

Mimo, że cieszą się wciąż największą popularnością, to nie tylko tradycyjne książki drukowane mają swoje święto. Od 2004 roku elektroniczne książki z inicjatywy kanadyjskiej pisarki Rity Y. Toews też doczekały się uznania.

"Spacerem przez życie" – koncert w Niemstowie

Spotkania kilku pokoleń – dziadków, rodziców i dzieci, dzielenie się swoimi wspomnieniami, emocjami, wspólne spędzanie czasu - tak ważne w naszym życiu, stają się niestety rzadkością. W ciągłym pospiechu, zmęczeniu, nawale pracy i problemów zapominamy, jak istotne jest znalezienie czasu na chwilę refleksji, odpoczynku, spotkania ze znajomymi.

Gwarnie i kolorowo podczas ferii w bibliotece w Miłoradzicach

Spotkania podczas ferii 2019 w bibliotece zorganizowane zostały w drugim tygodniu trwania przerwy zimowej w nauce. Przygotowano dużo atrakcji, które pozwoliły na wspólne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od bardzo ważnego tematu, a mianowicie - jesteśmy bezpieczni podczas zabawy w domu, na powietrzu, w podróży. Rozmowa, a następnie obejrzana prezentacja przybliżyła dzieciom jeszcze bardziej kwestię prawidłowych wyborów swojego zachowania.

Przygody Fejsmena

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce poznali Fejsmena, bohatera, który niesie pomoc nieostrożnym internautom. Ponosząc porażki zwraca uwagę na to, że konsekwencje nierozważnych działań są niestety często nieuniknione. Głównym przekazem Fejsmena jest dbanie o wizerunek i prywatność online.

Baśniowe spotkania w bibliotece

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci mogły skorzystać z popołudniowych zajęć przygotowanych z myślą o nich w bibliotece w Księginicach. Każde zajęcia zaczynały się od zabaw ruchowych np. z chustą Klanza, balonami, podczas których dzieci poznawały się na wzajem- między innymi swe imiona, ulubione postacie bajkowe, kolory czy spędzanie wolnego czasu. Dzięki temu zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a dzieci współpracowały ze sobą i pomagały sobie nawzajem.

Zakodowana wiadomość miłosna!

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne oraz obdarowywanie się drobnymi upominkami.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa