Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Tydzień Bibliotek w Gminie Lubin

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna akcja rozpoczęła się 8 maja w Dniu Bibliotekarza i trwała do 15 maja, hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek była #biblioteka.

"Mała książka - wileki człowiek" dla przedszkolaków

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce. Jedną z nich jest Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filiami w Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Niemstowie, Oborze i punktem w Zimnej Wodzie.

Międzypokoleniowe warsztaty wielkanocne w Niemstowie

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które należy przekazywać młodszym pokoleniom.Warsztaty rękodzielnicze są świetnym sposobem na kultywowanie tradycji związanej z Wielkanocą.

Czytać, by latać - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Na zaproszenie Pani Kamili bibliotekarka odwiedziła Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce. Odbyły się zajęcia literacko- edukacyjne z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Wielkanocne pomysły na ozdoby

W oczekiwaniu na zbliżające się święta biblioteka w Raszówce zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach wielkanocnych. Uczestnicy poznali obrzędy, tradycje i obyczaje Świąt Wielkiej Nocy oraz wysłuchali bajkę Króliczek Zgrzytaczek autorstwa Beaty Jaczewskiej. Doskonale poradzili sobie ze świątecznymi zagadkami i rebusami.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci w Księginicach

Ten dzień, ważny dla wszystkich zainteresowanych literaturą dziecięcą, był okazją do spotkania się w bibliotece z dziećmi i ich rodzicami.

Poezja – wiersze, słowa, ubrane w uroczyste szaty...

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji, w świetlicy wiejskiej w Raszówce odbył się Nastrojowy wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Leśne Echo” z Raszówki, działającego przy OKGL. W trakcie spotkania goście mogli wysłuchać utwory między innymi Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Leopolda Staffa, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty i innych, do autorskiej oprawy muzycznej kierownika zespołu pana Witolda Klocka. Koncert poprowadziła miłośniczka literatury pani Maria Wolak.

Książki lubią dzieci, dzieci lubią książki

Książki dla najmłodszych zachwycają pięknymi ilustracjami, ciekawą treścią, uczą poprzez zabawę w atrakcyjnej formie. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci na całym świecie, dlatego nie sposób było nie obchodzić tego święta w bibliotece.

100 lat Powstań Śląskich

Sejm ogłosił rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich. W ten sposób Parlament chciał wyrazić „wdzięczność za wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość Rzeczypospolitej, a potem Jej odbudowę, oraz za wywarcie istotnego wpływu na kształt granic odrodzonego i niepodległego państwa polskiego”.

Tydzień z internetem w bibliotece w Raszówce

Tegoroczna edycja ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2019 odbyła się od 25 do 31 marca. Motywem przewodnim było „świadome korzystanie z informacji”.
Z tej okazji w bibliotece został zaplanowany cykl spotkań z klasą VI ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa