Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

„Lato, lato, lato czeka...”

a z nim biblioteka i wakacje z książką i przygodą. Zajęcia w bibliotece w Miłoradzicach przygotowane zostały w dniach: 25,27.06 oraz 2, 4.07.2019 r. od godziny 13.oo do godziny 15.oo. Ale już o godzinie 12.oo dzieci czekały przed drzwiami biblioteki i to nie tylko w te zaplanowane dni.

Bezpieczne, zdrowe i kolorowe wakacje w bibliotece w Niemstowie

Wzorem lat ubiegłych Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemstowie z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała zajęcia w bibliotece.

Podczas każdego spotkania udało się połączyć dobrą zabawę ze zdobywaniem nowej wiedzy.

Wycieczka na Winobranie!

Wójt Gminy Lubin i Rada Seniorów zapraszają seniorów w wieku 50+ zamieszkałych na terenie Gminy Lubin na Winobranie w Zielonej Górze w dniu 9 września 2019 r. Jest to coroczna, największa w regionie impreza kulturalna odbywająca się w Zielonej Górze we wrześniu. Wielowiekowe tradycje uprawy winorośli zrodziły różnorodne obyczaje, z których najbardziej spektakularnym od dawien dawna były coroczne obchody Winobrania.

Plan na wakacje z biblioteką w Chróstniku

Ponieważ w związku z upałami zaplanowane w miesiącu czerwcu zajęcia dla dzieci w bibliotece w Chróstniku nie odbyły się, wyznaczono kolejne terminy: 10, 12, 13 i 14 sierpnia od godz.12.00 do 14.00. Zajęcia skierowane są w szczególności do dzieci klas I-VI szkoły podstawowej.

Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?

Drodzy Czytelnicy, drogie Czytelniczki!

Czy zdarzyło się Wam pokonywać wyjątkowo długą trasę i z pomocą książek zwalczać nudę? Jeśli tak, wyobraźcie sobie, że trasa jest naprawdę bardzo długa, a Wy nie możecie oderwać oczu od drogi. Tak właśnie większość czasu spędzają osoby pracujące w transporcie, zwłaszcza przewoźnicy – w trasie (często liczonej w tysiącach kilometrów!), zdani na radio i audiobooki. Idealnie byłoby, gdyby zamiast audiobooków w trasę można było zabrać Pisarza lub Pisarkę i długie godziny w drodze poświęcić na dyskusje o losach bohaterówJ Macie pomysł, kogo Wy zabralibyście ze sobą? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w konkursie!

Kot w butach – spektakl w Zimnej Wodzie

Mieszkańcy Zimnej Wody bawili się wspólnie na rodzinnym festynie, którego bardzo ważnym elementem  była premiera spektaklu pt. „Kot w butach” według scenariusza pochodzącego ze zbioru „Bajki samograjki” autorstwa Jana Brzechwy.  Na scenie wystąpił wielopokoleniowy zespół „Zwykli Ludzie”.

Wakacyjne zajęcia w bibliotekach

Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach organizowanych w naszych gminnych bibliotekach podczas tegorocznych wakacji. Czeka na was wiele atrakcji!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu związanym z projektem "Z książką na walizkach 2019". Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego ogłasza konkurs fotograficzny pt. "Sport i Czytanie" dla młodych czytelników i uczniów szkół z Dolnego Śląska do lat 16.

Dzień Dziecka w Miłoradzicach

W minioną sobotę 8 czerwca dzieci wraz z rodzicami oraz dziadkami hucznie świętowali Dzień Dziecka. Organizatorem pikniku była sołtys sołectwa Miłoradzice, pani Krystyna Bąk z pomocą rady sołeckiej i mieszkańców.

Jak nie czytam, jak czytam!

W ciepły poranek 7 czerwca Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce wzięło udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania ”Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja organizowana jest przez redakcję miesięcznika Biblioteka w szkole.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa