Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

NARODOWE CZYTANIE 2020- film

Zapraszamy do obejrzenia filmu i wspólnego czytania "Balladyny" https://www.facebook.com/bibliotekaRaszowka/videos/764530217700052.
 
Przypominamy, że w bibliotece w Raszówce można otrzymać stempel pamiątkowej pieczęci przygotowanej na okoliczność Narodowego Czytania 2020 roku przez Kancelarię Prezydenta RP - na własnym egzemplarzu Balladyny. Przygotowaliśmy również zakładki okolicznościowe - ze stemplem pieczęci, dla naszych czytelników.

Narodowe Czytanie 2020- czytać będziemy Balladynę

Już po raz dziewiąty zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu. Tym razem czytać będziemy Balladynę Juliusza Słowackiego. Niestety ze względu na sytuację epidemiczną przenosimy całe wydarzenie do sieci. Nagranie będzie można obejrzeć od 5 września na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-raszowka.pl oraz na FB facebook.com/bibliotekaRaszowka

"Biblioteka na to czeka" - projekt IPN

Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu "Biblioteka na to czeka" przekazał Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce nieodpłatnie swoje publikacje.

Lubię czytać na wakacjach- konkurs

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zaprasza serdecznie do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym. Jeśli lubisz czytać książki: przyjdź do jednej z naszych gminnych bibliotek, wypożycz książkę, zrób zdjęcie w ciekawej scenerii i prześlij na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin nadsyłania zdjęć upływa 13 września 2020 r. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe!

Poniżej zamieszczamy regulamin oraz niezbędne dokumenty zgłoszeniowe.

Publikacja o Lubinie w gminnych bibliotekach

Spacer po dawnym Lubinie na pocztówkach z XIX i XX wieku” to publikacja którą przekazał w darze do bibliotek Gminy Lubin pan Piotra Mulawka. Autor chce w ten sposób zachęcić mieszkańców Lubina i Dolnego Śląska do odkrywania historii i tajemnic Stolicy Polskiej Miedzi. Publikacja sfinansowana została z dotacji Gminy Miejskiej w Lubinie.

1920 – ogólnopolski konkurs literacki

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim „1920” w setna rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

Skontrum w bibliotece w Raszówce

Uprzejmie informujemy Czytelników, że w dniach od 12 czerwca do 10 lipca 2020 r. biblioteka w Raszówce będzie nieczynna z powodu konnieczności przeprowadzenia skontrum (kontroli księgozbioru). Zachęcamy czytelników o dokonywanie zwrotów oraz wypożyczanie ksiażek jeszcze przed inwentaryzacją.  
Za utrudnienia przepraszamy.

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

30 maja (sobota) rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIX OTCD), który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Otwórz się na wiedzę!

Uniwersytet Wrocławski Wydział Filologiczny Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa zaprasza osoby zainteresowane książką, czytelnictwem, bibliotekarstwem czy nauka o informacji na studia stacjonarne, zaoczne lub podyplomowe na kierunkach: Informacja Naukowa i biblioekoznawstwo oraz Publikowanie cyfrowe i sieciowe.

Przedłużenie ważności kont Ibuk Libra

Miło nam poinformować, że wszyscy użytkownicy korzystający z zasobów Ibuk Libra Wydawnictwa PWN uzyskali automatycznie przedłużenie ważności kont na kolejny rok, czyli do 26 kwietnia 2021. Ci z Państwa, którzy jeszcze nie zdecydowali się na skorzystanie z naszej oferty ebooków zapraszamy do bibliotek po darmowe kody dostepu.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa