Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

E-booki w języku ukraińskim / українською мовою

Eлектронні книги українською мовою з нашої бібліотеки / E-booki w języku ukraińskim w Legimi.

Бажаємо приємного читання! / Życzymy miłej lektury!

Legimi

Додаткова інформація нижче/ dodatkowa informacja poniżej:

 

Biblioteczne ABC – podsumowanie z II edycji szkoleń

Panie bibliotekarki z filii w Chróstniku oraz Oborze wzięły udział w II edycji cyklu spotkań „Biblioteczne ABC”, wprowadzających do pracy w zawodzie bibliotekarza osoby o krótkim stażu pracy. Szkolenia w ilości 22 godzin odbywały się cyklicznie on-line od kwietnia do czerwca, natomiast spotkanie podsumowujące odbyło się 29 czerwca w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Czerwcowe spotkanie miłośników książek w Oborze z Kamilą Mitek

Gościem czerwcowego spotkania miłośników książek "Z książką przy kawie" w Oborze była Kamila Mitek, lokalna pisarka, autorka poczytnych książek obyczajowych, przesympatyczna osoba.

Gawędy o życiu pszczół

We wtorek, 28 czerwca mieszkańcy Zimnej Wody i okolic wysłuchali " Gawędy o życiu pszczół". Wszyscy zebrani w świetlicy wiejskiej w Zimnej Wodzie byli pod wrażeniem ogromnej wiedzy prowadzącego spotkanie pszczelarza, pana Jana Ossolińskiego. Mieli rzadką okazję poznania wszystkich tajników dotyczących życia pszczół i wielu ciekawostek, o których może opowiedzieć tylko człowiek z pasją, jakim okazał się właśnie nasz gość.

Wspólnie "Ocalimy świat"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zdobyła jedną z 3 równorzędnych pierwszych nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt proekologiczny pilotażowej edycji ekoprogramu z charakterem „Ocalimy Świat”, którego organizatorem jest Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Projekt realizowany był wspólnie z filią biblioteki w Księginicach przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Siedlcach w klasie I, której wychowawcą jest Pani Anna. Biblioteka w Raszówce była jedną z 50 placówek z całego kraju, które wzięły udział w pilotażowej edycji programu Fundacji.

Media

Kamila Mitek gościem biblioteki w Niemstowie

Mamy szczęście do spotkań z ciekawymi, pozytywnymi osobami, które z pasją dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, pracą i tym, czym się interesują – wpuszczają nas czytelników do swojego świata – tego z wyobraźni, ale i tego prawdziwego również. Tym razem było to spotkanie z autorką książek Kamilą Mitek, które odbyło się w filii w Niemstowie.

Spotkanie autorskie w Oborze z Kamilą Mitek

 
 
Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z KAMILĄ MITEK
30 czerwca 2022r. (czwartek) o godz. 17.00 w Bibliotece w Oborze

Wakacje z biblioteką!

Już za kilka dni długo wyczekiwane i upragnione WAKACJE. Jest to czas relaksu, wyjazdów, poznawania nowych przyjaciół i przeżywania niesamowitych przygód. W naszych bibliotekach także będzie można przeżyć niezapomniane przygody.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz jej filiami.

SPOTKANIE AUTORSKIE z Kamilą Mitek

Drodzy Czytelnicy!

Już w czwartek 23 czerwca, o godz. 18.00, gościem biblioteki w Niemstowie będzie nasza lokalna pisarka pani Kamila Mitek, która podczas spotkań z czytelnikami opowiada o swojej twórczości. Autorka już jako mała dziewczynka pisała do szuflady wiersze, które nie ujrzały jednak światła dziennego. Jako dorosła kobieta, w pogoni za marzeniami z dzieciństwa, postanowiła napisać swoją pierwszą powieść obyczajową pt. „Na śniadanie… tort szpinakowy”, a potem ukazały się kolejne.

Zapraszamy serdecznie ;)

Niecodzienny gość w bibliotece w Niemstowie....

W czwartek 02.06.2022w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom-”Polscy autorzy dla klimatu”w bibliotece w Niemstowie odbyło się spotkanie z uczniami I klasy Szkoły Podstawowej. Tradycyjnie podczas zajęć OTCD bibliotekarka przeczytała „Lokomotywę J.Tuwima a zaproszony gość pani Ilona – mieszkanka Niemstowa, czytelniczka biblioteki i pracownik Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie fragment książki Z. Staneckiej „Basia i śmieci” .

 

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa