Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Marian Rejewski Super Bohater!

Tak brzmiało hasło główne detektywistycznej gry terenowej, zorganizowanej dla mieszkańców gminy Lubin w miejscowości Niemstów, w sobotę 16 września, której autorem był pisarz książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży, animator kultury - Dariusz Rekosz. Wszystkie drużyny mocno zaangażowały się w rywalizację, wykonując przygotowane zadania, świetnie się przy tym bawiąc.

Na tropach Enigmy – warsztaty w SP w Niemstowie!

W ramach projektu Na tropach Enigmy, pisarz Dariusz Rekosz (autor książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych, animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista) poprowadził warsztaty detektywistyczne dla uczniów z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie, podczas których uczyli się podstaw szyfrowania i rozwiązywali zagadki!

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" w Zimnej Wodzie

Najciekawsze fragmenty lektury czytane przez kilkanaście osób, ciekawe interpretacje, podkład muzyczny, pieśni wprowadzające w klimat, a do tego specjalna scenografia i stylizacje nawiązujące do dawnych czasów – tegoroczna akcja Narodowego Czytania zorganizowana w  naszej gminie stała na bardzo wysokim poziomie. Organizatorom i uczestnikom należą się bardzo duże słowa uznania i brawa!

WAŻNA INFORMACJA! Zmiana lokalizacji biblioteki w Raszówce

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy o planowanym przeniesieniu biblioteki w Raszówce do tymczasowej lokalizacji: Raszówka, ul. Kolejowa 4 (pomieszczenia po byłym Gminnym Ośrodku Kultury w Raszówce, przy świetlicy wiejskiej).

Mnóstwo zagadek, zadań i ciekawostek. Zapraszamy do udziału w grze terenowej w Niemstowie!

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filią w Niemstowie zapraszają do uczestnictwa w Detektywistycznej Rodzinnej Grze Terenowej pt. „Na tropach Enigmy”:

  • poznaj bliżej wydarzenia z okresu II wojny światowej, złamanie szyfru Enigmy używanej przez hitlerowskie Niemcy
  • rozwiązuj zagadki przygotowane przez Dariusza Rekosza - pisarza, animatora kultury
  • zwiedzaj i poznawaj Niemstów

 

Wakacje w Niemstowie

„Bądź eko na wakacje”, to hasło królowało w bibliotece w Niemstowie. Pierwszy miesiąc wakacji dobiegł końca, a wraz z nim cykl spotkań w bibliotece.

Dotacja MKiDN na zakup nowości wydawniczych

Z przyjemnością przekazujemy czytelnikom informację, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizowany jest za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

Wakacje w Raszówce

"BiliotEKO jesteś EKO!" - pod takim hasłem odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w Bibliotece w Raszówce. Uczestnicy poznawali wspólnie przyrodę tę najbliższą, która nas otacza, ale również i tę z odleglejszych zakątków. Ostatni dzień wypełniły gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Wakacje w Księginicach

Morskie opowieści - wakacyjne zajęcia dla dzieci!

Quilling - warsztaty w Miłoradzicach

Chociaż wakacyjne zajęcia w bibliotece się skończyły, to my w dalszym ciągu spotykaliśmy się aby pod czujnym okiem pani Izy uczyć się nowej dla nas techniki przygotowywania ozdób z papieru – quiliingu.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa