Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Jak ferie, to tylko z biblioteką!

Zapraszamy serdecznie dzieci do udziału w spotkaniach w czasie ferii w gminnych bibliotekach, zgodnie z załączonym harmonogramem. Obowiązuje limit miejsc oraz zapisy. Zapraszamy!
❄️☃️⛄️

Dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała dofinansowanie w wysokości      5 027,00 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet. 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek Interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Informacja w sprawie Legimi !

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że 02.01.2022 wieczorem wszystkie dotychczas (tj. w roku 2021)  wytworzone konta Legimi zostaną zablokowane. W dniu 03.01.2022 Legimi przeprowadzi aktualizację panelu statystycznego. Dopiero od 04.01.2022 będzie można otrzymać nowe kody dostepu. Konta czytelników, w tym zawartość e-półek, pozostają bez zmian.

Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie

Z okazji 103. rocznicy Powstania Wielkopolskiego Biuro Programu "Niepodległa" i AMS S.A. przygotowały wystawę lokalnych, wielkopolskich murali pt. „Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie”. Wystawa powstała m.in. dzięki współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawia lokalne murale, które przypominają o bohaterstwie naszych przodków. Wystawę plenerową można oglądać m.in. w wiatach przystankowych w wielu miastach Polski, a Państwu udostępniamy jej elektroniczną wersję.

Nowe godziny pracy biblioteki w Chróstniku

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że biblioteka w Chróstniku będzie otwarta od dnia 10 stycznia 2022 roku w poniższych godzinach:

            poniedziałki       12.00-18.00

                                          wtorki                 12.00-18.00

                                          środy                 9.00-15.00  

                                         czwartki              12.00-18.00

Dwa bezpłatne kursy internetowe dla seniorów

We współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy do udziału w dwóch szkoleniach tematycznych  dedykowanych seniorom. Trwają nabory do kursu językowego oraz szkolenia z szeroko pojętej ekonomii.

Zapraszamy Seniorów na spotkanie

Seniorze poznaj swoje prawa i nie daj się oszukać!

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE W MIŁORADZICACH

11 listopada to dzień szczególny dla Polaków – po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W przeddzień tego Święta bibliotekę w Miłoradzicach odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach, gdzie odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym.

Warsztaty dla dzieci z Panem Poetą

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce Pan Poeta, bajkopisarz – jak o sobie mówi, autor edukacyjnych bajek z morałem, odwiedził przedszkolaków w Raszówce i oddziale zamiejscowym w Lubinie. Każde spotkanie pełne było tego, co dzieci lubią najbardziej – radosna zabawa i niespodzianki!

Media

Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko pracy w filii w Chróstniku - bibliotekarz

Informuję, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko pracy w filii w Chróstniku - bibliotekarz, została wybrana Pani Jadwiga Gretkierewcz zamieszkała w Raszówce. 

Uzasadnienie wyboru: Kandydatka wykazała się odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą niezbędną do zatrudnienia oraz spełnia oczekiwania stawiane na danym stanowisku pracy.

 

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce

/-/ Wioletta Olech

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa