Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 4B, 59-307 Raszówka

 

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Dzień Dziecka w Zimnej Wodzie

W minioną niedzielę, Punkt Biblioteczny w Zimnej Wodzie zaprezentował stoisko biblioteczne podczas festynu zorganizowanego przez panią sołtys Edytę Szymańską, sołectwo oraz OSP Zimna Woda. Było plastycznie i kreatywnie pod dużym, niebieskim namiotem, w którym zajęcia dla dzieci prowadziła pani bibliotekarka Teresa oraz uzdolniona plastycznie pani Zuzanna Pęciak. W kąciku Bookcrossingowym, można było „poczęstować się” książką.

Wręczenie nagród – Literacki Escape Room – w Niemstowie

Zwycięzcy zabawy bibliotecznej pt. Literacki Escape Room (wg scenariusza Dariusza Rekosza, która odbyła się 11 maja w bibliotece w Niemstowie), otrzymali nagrody w postaci książek oraz familijnych gier karcianych.

Dla Mojej Mamy - wieczór poetycko-muzyczny

W świetlicy wiejskiej w Raszówce już we wtorek 21 maja świętowano Dzień Matki, wspólnie z grupą taneczną Karole Kids, której nauczycielem i choreografem jest pani Karolina Tuszyńska-Kluzek oraz zespołem wokalnym Leśne Echo z Raszówki pod kierunkiem pana Witolda Klocka, działającym przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

"Pachnące ziołami" - warsztaty z Katarzyną Georgiou

W piątkowe popołudnie - 17 maja, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce, w świetlicy wiejskiej w Księginicach zagościła poetka, pisarka i z zamiłowania zielarka Katarzyna Georgiou. Spotkanie zorganizowano w ramach Tygodnia Bibliotek.

Dla mojej Mamy

ZAPRASZAMY NA WIECZÓR LITERACKO-MUZYCZNY Z OKAZJI DNIA MATKI.

21 maja, wtorek, godz. 17.00, świetlica wiejska w Raszówce.

Pierwszy literacki Escape Room z Dariuszem Rekoszem za nami!

Uczestnicy sobotniej zabawy bibliotecznej w Niemstowie wykorzystywali przedmioty (w większości były to książki) znajdujące się w bibliotece do rozwiązywania zagadek, które doprowadziły ich do odgadnięcia hasła głównego. Wszystkie 15 drużyn (52 osoby) wykonało swoje zadania, świetnie się przy tym bawiąc. A byli wśród nich dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy oraz … Benek, gdyż była to rozrywka rodzinna i wielopokoleniowa.

Rozmowy o ziołach w Księginicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filią w Księginicach zaprasza na warsztaty zielarskie z poetką/zielarką Katarzyną Georgiou, które odbędą się 17 maja o godzinie 17.00
w świetlicy wiejskiej w Księginicach.
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy do zapisania się w bibliotece lub pod nr telefonu 768408172.

Gminne obchody Dnia Strażaka w Zimnej Wodzie

Miały miejsce 4 maja – w Dzień Św. Floriana, patrona strażaków. Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Literacki ESCAPE ROOM - mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filią w Niemstowie, zapraszają do udziału w zabawie bibliotecznej pt. Literacki ESCAPE ROOM, znakomitej rozrywki dla młodszych i starszych, którą przygotuje dla Was pisarz Dariusz Rekosz (autor atrakcyjnych gier terenowych organizowanych w Niemstowie i w Raszówce).

Jak powstaje książka- proces od A-Z

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zaprosiła uczniów klas 4-5 szkół podstawowych Gminy Lubin do udziału w projekcie szkoleniowym dotyczącym procesu powstawania książki. Zajęcia poprowadził autor serii książek przygodowo-podróżniczych dla dzieci o przygodach nastoletniej Zuzi na 3 kontynentach – Przemysław Jakóbczyk. Projekt został sfinansowany w ramach dotacji celowej z Gminy Lubin.

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa