Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Pragniemy podzielić się ogromną radością! Olga Tokarczuk, jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, została laureatką Literackiej Nagrody Nobla (za rok 2018) za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”.

Zaproszenie na spotkanie z pisarką Moniką A. Oleksa

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz Filia w Oborze zapraszają na wieczór literacki z Moniką A. Oleksa, w piątek 18 października 2019 r. o godz. 17.30 do świetlicy wiejskiej w Oborze.

Dotacja dla Bibliotek

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce kolejny rok z rzędu bierze udział w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - priorytet 1”. Dzięki otrzymanej dotacji zakupiono nowości wydawnicze dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.

„Noc Bibliotek” i nowe technologie w Niemstowie

V edycja ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek” tradycyjnie odbyła się w Niemstowie. Tym razem jednak miała zupełnie inną formę. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym taniec z instruktorką fitness oraz twórcze warsztaty dla dzieci... i nie tylko, jak się okazało.

W kolorach jesieni

Jesień to doskonały moment na dekoracje z darów natury, po które wystarczy tylko sięgnąć ręką. Korzystając z uroków jesieni w Gminnej Bibliotece w Raszówce odbyły się jesienne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Jesień w wyobraźni przedszkolaka

Lśniące kasztany, kolorowe liście, żołędzie kojarzą nam się z jesienią. O tej właśnie porze roku rozmawialiśmy z „Zuchami” i „Średniakami” z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Taka forma czytania rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć i koncentrację, a przede wszystkim wprowadza dzieci w ciekawy świat literatury.

„Bezpieczny Senior” - III edycja w Bibliotece w Niemstowie

Dzień Seniora 1 października 2019 – z tej okazji w Bibliotece w Niemstowie odbyło się spotkanie skierowane w głównej mierze do osób starszych, chociaż informacje przekazane przez zaproszonych gości zaskoczyłyby wiele osób niezależnie od wieku.

Nabór na wolne stanowisko pracy - bibliotekarz

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce ogłasza nabór na wolne stanowisko bibliotekarza.

  1. Miejsca pracy – Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce Filia w Oborze
  2. Wymiar czasu pracy – ¾ etatu
  3. Stanowisko – bibliotekarz
  4. Data opublikowania ogłoszenia – 02.10.2019 r.
  5. Termin składania dokumentów: 21.10.2019 r.
  6. Praca od dnia 1 grudnia 2019 r.

Noc Bibliotek 2019

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r. w Świetlicy w Niemstowie w godz. 16.00-21.00. Biblioteka w Niemstowie po raz kolejny zachęca do udziału we wspólnej zabawie.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa