Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2A, 59-307 Raszówka

Tymczasowa lokalizacja:

ul. Kolejowa 4 (przy świetlicy wiejskiej)

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Ferie 2024 w Bibliotekach

Podczas ostatnich ferii, tak jak każdego roku, biblioteki zaproponowały dzieciom udział w wielu różnorodnych zajęciach. Każdego dnia poruszano temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Przez dwa tygodnie zorganizowano 19 spotkań, które łącznie trwały 38 godzin. Dzieci miały w czym wybierać, a chętnych nie brakowało – we wszystkich zajęciach wzięło udział 151 dzieci. W telegraficznym skrócie przedstawiamy relację z poszczególnych bibliotek.

Dotacja MKiDN na zakup Legimi w 2023 roku

W wyniku II naboru Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała po raz drugi w 2023 roku dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizowany jest za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

Ferie w bibliotekach 2024!

Zapraszamy chętne dzieci w wieku od 6-12 lat na zajęcia czytelniczo-plastyczne przygotowane przez panie bibliotekarki w czasie ferii. Część z nich odbyła się już w pierwszym tygodniu ferii, ale zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na drugi tydzień. Wszystkie zajęcia są na zapisy i rodzic/opiekun prawny musi wypełnić stosowną zgodę na udział w nich dziecka.

Do zobaczenia ;)

"KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ" - zapraszamy do zabawy

Czy nasi czytelnicy są gotowi na czytelnicze wyzwanie 2024?

„Święta tuż, tuż...” w Filii w Miłoradzicach

Dnia 16 grudnia w bibliotece w Miłoradzicach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których dzieci wykonywały przepiękne gwiazdy oraz szyszkowe skrzaty i zielone stroiki.

Kreatywne poniedziałki w bibliotece w Księginicach - stroiki świąteczne

11 grudnia odbyły się ostatnie tegoroczne zajęcia z ramach Kreatywnych poniedziałków w bibliotece- z okazji zbliżających się świąt dzieci wykonały stoiki świąteczne.

„Seniorki w akcji” - podsumowanie spotkań w bibliotece w Niemstowie

W ciągu ostatnich kilku tygodni w Bibliotece w Niemstowie wiele się działo. Seniorki – czytelniczki – spotykały się w każdy poniedziałek na przygotowanych dla nich warsztatach, które nie tylko dostarczają rozrywki i są ciekawą formą spędzenia czasu, ale również promują Bibliotekę jako miejsce otwarte na nowe doświadczenia i działania.

Coraz bliżej święta...

Coraz bliżej  święta...dlatego w bibliotece w Chróstniku, podczas poniedziałkowych zajęć dzieci wykonywały piękne kartki świąteczne dla swoich najbliższych, życząc im Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Świąteczne ozdoby -warsztaty dla dzieci

Biblioteka w Miłoradzicach zaprasza dzieci na warsztaty świąteczne - wykonywanie ozdób świątecznych - w sobotę16 grudnia na godz. 10.00!

Hu, hu, ha, nasza zima zła...

Podczas kolejnych zajęć literacko-plastycznych w Chróstniku 5 grudnia, dzieci wykonały pejzaże zimowe na makiecie z bloku technicznego, ale najpierw wysłuchały fragmentu opowiadania "Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju! ( J.J. Sempe, R. Goscinny).

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa