Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Chróstniku

25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia-symbolu dzieciństwa, najmilszej przytulanki i ulubionej zabawki dzieci. Z tej okazji w sobotę, 24 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci wraz ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

Przedszkolaki w bibliotece w Niemstowie

Pod koniec listopada, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Niemstowie.

Święto Misia w Raszówce

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”, tak pisała Halina Belcherowa. Trudno jest sobie wyobrazić świat bez pluszowego przyjaciela. Z tego powodu co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków.

Barwy jesieni

Ta pora roku zachwyca bogactwem kolorów, przynosi nam wiele możliwości wykorzystania tego, co daje natura.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby sobie przypomnieć część z nich, dzięki którym poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.

Strrrasznie śmiesznie w bibliotece!

Jest jeden taki dzień w roku, kiedy podczas spaceru można spotkać dziwne stwory, straszydła i potwory, które chodzą po ulicach i o dziwo, nikt się ich nie boi. Dlaczego? Bo dzieje się to 31 października, kiedy obchodzone jest Halloween.

Jesienne warsztaty kreatywne w bibliotece w Niemstowie

„Jesienne warsztaty kreatywne dla Seniorów" w bibliotece w Niemstowie to okazja do rozwoju artystycznych zainteresowań, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz do wspólnej integracji. Uczestników nigdy nie brakuje, a warsztaty stały się niemal tradycją i wpisały się już w coroczny kalendarz spotkań w bibliotece w Niemstowie. 

Halloween - zaproszenie na zajęcia

Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia do Biblioteki w Raszówce we wtorek 30 października, start godz. 15.30. Temat przewodni "Halloween"!

Jesienne przygody przedszkolaków

Jesień to pora barwnych liści, kasztanów, żołędzi, ale też deszczu i wiatru - tak też było tego dnia, kiedy pani bibliotekarka przyszła na zajęcia do Odziału Przedskolnego w Księginicach.

Malanowski kontra terroryści w Raszówce

W minioną sobotę 20 października miłośnicy gier i zagadek mogli uczestniczyć w Detektywistycznej Rodzinnej Grze Terenowej przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce oraz Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Raszówce, autorstwa pisarza książek przygodowych i kryminalnych Dariusza Rekosza. Gra odbyła się z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa