Książka dostępna w bibliotekach szkolnych w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”- Priorytet 2.

„Książka z mojej biblioteki”

konkurs organizowany w ramach współpracy partnerskiej Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce z bibliotekami szkolnymi przy szkołach podstawowych w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach, w związku z udziałem w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”.

To tytuł spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którego celem jest kształtowanie pozytywnych postaw czytelniczych wśród młodych widzów.

29 września obchodzony jest  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku, który  propaguje taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię, uczy słuchać i rozwija zdolność koncentracji.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce zaprosiła do współpracy bibliotekę publiczną w Raszówce do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych o pszczołach.

W zakresie wzmocnienia potencjału bibliotek publicznych i szkolnych, uruchomiony został kolejny program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Program realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce po raz kolejny otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - Priorytet 1”. Na realizację zadania otrzymano dofinansowanie w kwocie 4 900,00 zł.

Biblioteka w Raszówce wspólnie z partnerską Biblioteką Szkolną ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach zorganizowały 17 września zajęcia czytelnicze dla grup pięciolatków, sześciolatków oraz uczniów klas I-III. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem „Czytam sobie” przygotowanym zgodnie z założeniami projektu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Tym razem Narodowe Czytanie miało miejsce w sobotnie popołudnie 6 września br. w Ksieginicach, na boisku Iskra,  podczas VI Festiwalu Kapusty i Pieroga. Czytaliśmy Trylogię Henryka Sienkiewicza, napisaną „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami. Nasi czytelnicy najchętniej wybierali „Pana Wołodyjowskiego”.

Wakacje dobiegły końca i dzieci musiały wrócić do szkoły, z mniejszą lub większą ochotą. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć wakacyjnych jakie miały miejsce w naszych bibliotekach. Do korzystania z usług bibliotek zachęcamy oczywiście przez cały rok. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie: mnóstwo ciekawych książeczek, komputery z dostępem do internetu, audiobooki, ibuki, komputerowe kursy do nauki matematyki oraz języka angielskiego, a także gry planszowe i materiały do zajęć plastycznych. Biblioteka miejscem spotkań!

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .