wtorek, 10 czerwiec 2014 00:40

„Czytanie mądra rzecz” - XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raszówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W tym roku biblioteka w Raszówce skupiła swoje działania stricte na czytaniu dzieciom, tym najmłodszym, które wkraczają dopiero w świat książek.

Oprócz tego, że „czytanie dzieciom dwadzieścia minut dziennie, codziennie” jest ważne dla rozwoju naszych najmłodszych czytelników, to jest to również niesamowita przyjemność dla osoby czytającej. Widzieć uśmiech na twarzach dzieci, wywołany zabawną sytuacją opisaną w książce, albo po prostu zadowolenie i radość, a w konsekwencji spokojny sen – bezcenne!

Biblioteka w Raszówce, dzięki uprzejmości Pań z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce mogła tego doświadczyć. Przez cały tydzień, od 9 do 13 czerwca, bibliotekarka czytała dzieciom podczas poobiedniego odpoczynku. Grupa Maluchów wysłuchała książek: „Zasypianki” A. Onichimowskiej i „Bajeczki dla najmłodszych” z serii Biblioteka Przedszkolaka oraz kilka z „Opowiadań dla przedszkolaków” R. Piątkowskiej. 

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom jest kampanią czytelniczą Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Pracownik Biblioteki w Raszówce jest oficjalnym liderem kampanii - wolontariuszem, który organizuje kampanię czytania dzieciom oraz wdraża programy edukacyjne Fundacji w swojej placówce/instytucji.

Izabela Tyrcz

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .