piątek, 10 styczeń 2014 07:49

Podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prezydent Bronisław Komorowski przesłał do Urzędu Gminy Lubin, a także do Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce podziękowania za udział w akcji Narodowe Czytanie. Chociaż było to przedsięwzięcie z inicjatywy Wójt Gminy Lubin Ireny Rogowskiej i realizowane wspólnie, każda z instytucji otrzymała bezpośrednio adresowane do niej podziękowanie z podpisem Prezydenta RP.

Przypomnijmy, że publiczne czytanie wybranych utworów Fredry odbyło się 7 września 2013 r. w świetlicy wiejskiej w Raszówce i miało na celu promocję polskiej kultury, zachęcenie do lektury książek, wzmocnienie wspólnoty narodowej i zbliżenie pokoleń.

Do akcji przyłączyło się w tym roku niemal siedemset miejscowości. W roku 2014 planowane jest wspólne czytanie i słuchanie dzieł Henryka Sienkiewicza, którego bohaterowie od lat towarzyszą nam w rozmowach o polskiej historii.

W załączeniu:

·         listy od Pana Prezydenta dla Biblioteki

·         oraz link do relacji z przebiegu uroczystości ze zdjęciami http://biblioteka-raszowka.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=49:fredro-jak-zywy-w-raszowce-narodowe-czytanie-2013&Itemid=551

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .