poniedziałek, 16 grudzień 2013 15:07

Obchody Święta Misia w Raszówce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bibliotekę w Raszówce z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odwiedziła grupa Maluchów z Przedszkola w Raszówce. Było bardzo miło, wesoło i na słodko.

Na początku dzieci wysłuchały listu, który zostawił dla nich w bibliotece miś. Wysłuchały też piosenki oraz kilku rozdziałów audiobooka o Misiu Uszatku: „ W sklepie z zabawkami”, „Pierwszy dzień w przedszkolu”, „Uszatek idzie do przedszkola”. Chętnie opowiadały o swoich misiach i bajeczkach, które lubią oglądać i czytać o misiach, najbardziej takich jak Gumisie i Kubuś Puchatek. Poznały również gatunki niedźwiadków występujące na różnych kontynentach w przyrodzie, od misia polarnego po pandę czerwoną.

Dzieci, podobnie jak Miś o Bardzo Małym Rozumku bardzo lubią miodek, więc nie obyło się bez degustacji tego  słodkiego nektaru.

Maluszki z ogromnym zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane książeczki o misiach znajdujące się w naszej bibliotece. Dowiedziały się, że można je wypożyczać z biblioteki, zarówno te do słuchania jak i czytania. Oczywiście najpierw rodzice muszą zapisać je do biblioteki.

Na pamiątkę spotkania Maluchy otrzymały od pani bibliotekarki kolorowanki z misiami oraz smakowite misiowe ciasteczka z zaproszeniem do korzystania z biblioteki.

 

Info i zdjęcia: Wioletta Olech

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .