środa, 06 listopad 2013 14:49

Urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

14 października 1926 roku wydana została w Londynie książka pt.: „Kubuś Puchatek”, od tego czasu dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami tego zabawnego misia o małym rozumku.

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Miłoradzicach przygotowała 15 października  o godzinie 12.oo spotkanie urodzinowe, na które zaproszone zostały dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Miłoradzicach. Po krótkim powitaniu i wyjaśnieniu celu wizyty, dzieci z uwagą wysłuchały czytanych bajek: „Wspaniały dzień”, opowiadającej o niespodziance urodzinowej jaką przygotowali misiowi jego przyjaciele oraz „Kocham cię, Kubusiu!”, podczas czytania  której, naciskając na umieszczone w niej  guziczki wydawane były dźwięki ze Stumilowego Lasu. Dzieciom bardzo podobały się czytane bajki oraz postaci w nich występujące, i chcąc uczcić święto Kubusia Puchatka przygotowały dla niego kolorowe upominki -  portrety tego przemiłego misia.

Przygody tych przesympatycznych przyjaciół - zwierzaków są wciąż wydawane w nowych książkach i będą z pewnością okazją dla kolejnego pokolenia czytelników do rozpoczęcia przygody z czytaniem.

Spotkanie, w którym udział wzięło 15 dzieci oraz ich opiekunka, pani Ewa, trwało
45 minut. Na koniec każde dziecko otrzymało zakładkę do książek oraz długopis z logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

 

Tekst i zdjęcia: Regina Miśta

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .