piątek, 09 sierpień 2013 16:49

Piknik wakacyjny z biblioteką w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

We wtorek, 30 lipca w Niemstowie odbył się Piknik wakacyjny dla dzieci zorganizowany przez bibliotekę w Niemstowie przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubinie, która wsparła finansowo zajęcia dla dzieci w bibliotece w Niemstowie podczas wakacji 2013. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Wakacje z książką i zabawą – bezpiecznie i zdrowo”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.00 od wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji. Na początku spotkania pani Asia Bidzińska, zaproszony gość, rozbawiła i zintegrowała dzieci proponując im różnorodne konkurencje sprawnościowe np. wyścigi z piłeczkami, skakanie, wspólny taniec i gry zręcznościowe przy muzyce dla dzieci.

Zabawa została przerwana przez przyjazd radiowozu policyjnego… na szczęście nie z powodu jakiegoś wypadku!!! Przybyły pan policjant z Powiatowej Komendy Policji w Lubinie to kolejny gość Pikniku, który został entuzjastycznie przywitany przez dzieci. Każdy uczestnik mógł wsiąść do prawdziwego, policyjnego samochodu i odbyć krótka przejażdżkę po Niemstowie, jadąc radiowozem z włączonym sygnałem i światłami, jak podczas pościgu!!! Było to kolejne ze spotkań z policjantami zaproszonymi przez Panią bibliotekarkę w ramach akcji ”Bezpieczne wakacje 2013”. Pierwsze miało miejsce 23 lipca, kiedy bibliotekę w Niemstowie odwiedziły trzy panie policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej w Lubinie. Podczas spotkania przekazały one wówczas dzieciom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa, a także obdarowały uczestników upominkami (opaską odblaskową i książeczką o bezpieczeństwie).

Po przejażdżce samochodem policyjnym dzieci wróciły do wspólnej: gier zręcznościowych z chustą animacyjną Klanzy, tańca z balonami, jedzenia ciastek zawieszonych na wstążce czy malowania kredą postaci bajkowych na asfalcie. Był też konkurs literacki polegający na poprawnym ułożeniu tytułów książek z rozsypanki wyrazowej. Każdy uczestnik spotkania wziął udział w losowaniu upominku: każdy los to nagroda – niespodzianka za wspólną wesołą i bezpieczną zabawę.

Przez cały czas trwania Pikniku uczestnicy mogli częstować się przygotowanymi na tę okazję słodyczami, owocami, napojami, a także każdy z obecnych został poczęstowany kiełbaską z grilla. Na Piknik przybyło gościnnie kilkoro rodziców i pani Marta Lubińska z GOSP-u. Dzięki słonecznej pogodzie, dobrym humorom i zaangażowaniu wielu osób oraz pomocy pani bibliotekarki Izabeli Tyrcz z GBP w Raszówce impreza przebiegła pomyślnie i bezpiecznie.

Urszula Kurowska

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .