piątek, 02 sierpień 2013 15:17

„Wakacyjne spotkania z książką i zabawą” w Bibliotece w Oborze

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniach 8,11,15 i 16 lipca bibliotece w Oborze odbyły się zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6 – 12 lat. Zajęcia oferowały atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu oraz miały na celu zwrócenie uwagi dzieci na podstawowe zasady bezpieczeństwa szczególnie w okresie wakacji.

Podczas spotkań dzieci wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne: lepienie z plasteliny, ozdabianie wycinankami pojemnika na książeczki dla dzieci w bibliotece, malowanie farbami, malowanie kredą na placu przed biblioteką.

Oprócz zajęć plastycznych nie zabrakło również ulubionych zabaw muzycznych oraz tanecznych. Również na życzenie dzieci odbył się mini koncert, podczas którego mali artyści wykonali piosenki i tańce oraz recytowali wiersze. Każdy solista został „nagrodzony” słodkim podarunkiem.

Podczas ostatnich zajęć dzieci grały w grę sprawnościową „Czekolada”. W przerwach, podczas odpoczynku od zajadania się czekoladą, dzieci rozwiązywały zaszyfrowane zagadki.

Ważnym elementem spotkań z okazji wakacji są także wszelkiego rodzaju zajęcia z zakresu bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach podczas wakacji i nie tylko. W bibliotece w Oborze miały miejsce warsztaty, podczas których omówiono sposoby wzywania pomocy, przypomniano numery alarmowe, pod które należy dzwonić w nagłych wypadkach. Dzieci wykonały łamigłówki tematyczne, w których miały za zadanie odróżnić bezpieczne zachowania od tych, które niosły zagrożenie. Dzieci odpowiadały również na zagadki z zakresu edukacji komunikacyjnej, wykazując się dużą wiedzą na temat bezpiecznego zachowania na drodze.

Wakacyjne spotkania w bibliotece zakończyły się wręczeniem drobnych upominków, słodyczy oraz dyplomów za aktywny udział w zajęciach.

Ogółem w zajęciach wzięło udziałczternaścioro dzieci.

Sporządziła: Urszula Mularz

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .