piątek, 07 czerwiec 2013 14:16

Wiosenne warsztaty origami w bibliotece w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, a rozwinięta w Japonii, dlatego też uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX wieku ostatecznie ustalono reguły origami – punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać, a z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Pierwsze zajęcia origami w bibliotece w Miłoradzciach odbyły się podczas ferii zimowych. Zorganizowane zostały dla dzieci, a poprowadziły je dwie, młode czytelniczki biblioteki. Uczestnicy nauczyli się składania podstawowych elementów origami, z których następnie tworzone były wazoniki, łabędzie, jajka wielkanocne i koszyczki. Dziewczyny pokazały też sposób składania karteczek, z których później powstały kolorowe kule kwiatowe.

           

W związku z zainteresowaniem czytelniczek odwiedzających bibliotekę sztuką tworzenia z papieru, dnia 16.05.2013 zorganizowane zostały kolejne warsztaty artystyczne. Tym razem uczyliśmy się tego, jak zrobić  piękne kwiaty z bibuły – krepiny. Panie, które zgodziły się zdradzić tajniki tworzenia kwiatów innym uczestnikom, z ogromną cierpliwością, krok po kroku, udzielały informacji potrzebnych  do wykonania kwiatów. W bardzo miłej atmosferze, przy kawie, powstał przepiękny bukiet z róż i krokusów. Warsztaty trwały trzy godziny, które upłynęły bardzo przyjemnie i szybko, a efekt końcowy był oszałamiający. W związku z zainteresowaniem planowane są już kolejne warsztaty.

 

Wkrótce ciąg dalszy spotkań ze sztuką tworzenia z papieru w bibliotece w Miłoradzicach!

           

Regina Miśta

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .