czwartek, 18 listopad 2021 14:04

Warsztaty dla dzieci z Panem Poetą

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce Pan Poeta, bajkopisarz – jak o sobie mówi, autor edukacyjnych bajek z morałem, odwiedził przedszkolaków w Raszówce i oddziale zamiejscowym w Lubinie. Każde spotkanie pełne było tego, co dzieci lubią najbardziej – radosna zabawa i niespodzianki!

Samo to, że Pan Poeta przywiózł ze sobą kolorowe, wielkie walizki, wór pełen balonów oraz to jak był ubrany wzbudziło u dzieci ogromne zaciekawienie, które towarzyszyło im przez całe spotkanie.

Z jednej walizki wyskoczyły pacynki, z drugiej kolorowe peruki, czapki i okulary, a z trzeciej coś, co później stało się w rękach dzieci pawimi skrzydłami.

Trudno opisać wszystkie uczucia, które towarzyszyły dzieciom. Na ich twarzach mieniły się jak tęcza różne emocje: od dziecięcej radości, zdziwienia, po zaciekawienie i chęć poznania, tego co wydarzy się dalej.

Pan Poeta w piękny sposób, z wykorzystaniem pacynek zaprezentował trzech spośród bohaterów swoich książek i ich historie. Każda opowieść łączyła się z zabawami, w których brały udział wszystkie dzieci. Od „morza” na którego falach unosiły się balony, przez przebieranki, po zabawy plastyczne – tworzenie pawich skrzydeł. Każda zabawa zainspirowana była bajkową opowieścią Pana Poety i brała swój początek w jego książce.

Projekt sfinansowano ze środków Gminy Lubin.

 

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .