środa, 03 marzec 2021 12:29

Biblioteki rozdają prezenty przedszkolakom

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gminna Biblioteka w Raszówce wraz filiami bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Projekt skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, czyli każdego w wieku 3-6 lat.

 

Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i regularnego, codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do jednej z bibliotek, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji o projekcie oraz porad i wskazówek dla rodziców na stronie: wielki-czlowiek.pl

Wyprawki można otrzymać w jednej z naszych gminnych bibliotek, które znajdują się w Raszówce, Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Niemstowie, Oborze i Zimnej Wodzie. Szczegółowe godziny otwarcia bibliotek na stronie: biblioteka-raszowka.pl

GBP w Raszówce

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .