środa, 09 październik 2019 11:32

„Noc Bibliotek” i nowe technologie w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

V edycja ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek” tradycyjnie odbyła się w Niemstowie. Tym razem jednak miała zupełnie inną formę. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym taniec z instruktorką fitness oraz twórcze warsztaty dla dzieci... i nie tylko, jak się okazało.

„Noc Bibliotek” pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" w Niemstowie przybrała wymiar porozumienia międzypokoleniowego. Na wstępie fragment książki „Kot, który zgubił dom” Ewy Nowak, polecanej przez organizatorów akcji, przeczytał radny Gminy Lubin Andrzej Olek. Dzięki warsztatom architektonicznym i edukacyjnym z robotyki oraz rysunku 3D wspólnie bawili się dorośli i dzieci. Nowoczesne technologie są elementem naszej codzienności, niezwykle ważne jest, aby się z nimi „zaprzyjaźnić” i „dogadać”. Dzieciom przychodzi to stosunkowo łatwo, co udowodniły podczas sobotniego spotkania. Wszyscy podziwiali efekty wspólnego działania: roboty z klocków Lego, okulary stworzone za pomocą długopisów 3D oraz budowle z klocków drewnianych. Warsztaty sfinansowano ze środków Funduszu Sołeckiego wsi Niemstów.

Spotkanie zakończono seansem kinowym. Zaprezentowano film „Ptyś i Bil” na podstawie komiksu "Ptyś i Bill" w reżyserii A. Charolta i F. Magniera udostępniony specjalnie na tę okazję przez organizatorów. Jak w prawdziwym kinie nie zabrakło popcornu, ale też i pizzy dla każdego uczestnika „Nocy Bibliotek”.

Ze względu na duże zainteresowanie oraz liczbę uczestników impreza odbyła się w świetlicy wiejskiej w Niemstowie. Biblioteka nie pomieściłaby wszystkich chętnych, ale każdy uczestnik doskonale wie, gdzie ona się znajduje.

Dziękujemy wolontariuszkom, które pomogły podczas „Nocy Bibliotek”: Magdzie, Małgosi, Nikoli, Patrycji oraz pani Joli za pyszne rogaliki. Podziękowania składamy również restauracji „Pan Cogito” za ufundowaną pizzę.

Kolejna edycja za rok. Zapraszamy!

Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .