środa, 24 październik 2018 11:43

Malanowski kontra terroryści w Raszówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minioną sobotę 20 października miłośnicy gier i zagadek mogli uczestniczyć w Detektywistycznej Rodzinnej Grze Terenowej przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce oraz Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Raszówce, autorstwa pisarza książek przygodowych i kryminalnych Dariusza Rekosza. Gra odbyła się z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy zabawy przybyli do świetlicy wiejskiej w Raszówce, aby podziwiać skarb, który ukryto niemal 100 lat temu, a został znaleziony przy pracach archeologicznych i miał być nagrodą dla zwycięskiej drużyny Detektywistycznej Rodzinnej Gry Terenowej. Niestety do świetlicy wpadło dwóch zamaskowanych bandytów i ukradli skrzynię.

Wszędzie gdzie problemy kryminalne, tam pojawia się Bronisław Cieślak. Aktor, znany głównie z roli Sławomira Borewicza z serialu „07 zgłoś się” i szefa biura detektywistycznego z programu „Malanowski i Partnerzy” był gościem specjalnym imprezy. Zjawił się tuż po napadzie, z kartką jak się okazało listem zgubionym przez bandytów. Po przeczytaniu go, dowiedzieliśmy się, że skok na skarb znaleziony w Raszówce był zaplanowany, a zlecił go Szef Syndykatu. Zadaniem 17 drużyn, było znalezienie miejsca w którym zrabowany skarb został ukryty.

Na drużyny detektywów czekało około 100 zagadek rozlokowanych w całej Raszówce. Trasa do pokonania liczyła około 12 kilometrów. Każdy szyfr rozwiązany prowadził do następnego punktu z inną zagadką lub Punktu Kontrolnego, na który składały się postacie: Czerwony Kapturek, Pirat Konrad, Lekarka Anna, oraz Muzyk Józef, co stopniowo pozwoliło na odkrycie hasła głównego.

W role statystów wcielili się: bibliotekarze, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszówce oraz pani Małgorzata Czaja, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji gry.
Po dotarciu do świetlicy na zmęczonych detektywów czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Raszówce.
Drużyny walczyły o nagrody m.in. deskorolki, książki związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, piłki, zestawy do badmintona, gry planszowe, kubki, zestawy długopisów, maskotki itp. Każda drużyna otrzymała ponadto pamiątkowy medal za uczestnictwo w grze. Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z agentem 07 i Dariuszem Rekoszem oraz otrzymać autograf.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie w organizacji Detektywistycznej Rodzinnej Gry Terenowej „100 ZAGADEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Swoją pomocą umożliwili Państwo realizację przedsięwzięcia, które nie tylko było formą świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości, ale rodzinną zabawą, która sprawiła uczestnikom wiele radości i satysfakcji.


Szczególnie podziękowania dla:

Firmy MaWo Group Sp. z o. o. z Raszówki

Pana Przemysława Koch, Dyrektora Placówki Partnerskiej AVIVA

Muzeum Historycznego w Lubinie

„Pierogarni pod Kogutem „ w Lubinie

Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń , Spółka Akcyjna, Odział w Lubinie

Firmy „WOD – RUR” Józef Djaczyński z Karczowisk

Restauracji McDonald's w Lubinie

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

Pani Władysławy Ród

oraz anonimowych darczyńców

Projekt objęty był patronatem Wójta Gminy Lubin oraz dofinansowany ze środków Gminy Lubin.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .