czwartek, 12 kwiecień 2018 15:54

Święto książki

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Obchodzony 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, stał się doskonałą okazją do spotkania z najmłodszymi. Biblioteka w Oborze zorganizowała zajęcia czytelnicze w przedszkolu w Szklarach Górnych.

W piękny, słoneczny piątkowy poranek, dzieci miały możliwość obejrzenia i wysłuchania ciekawej historii o Leosiu i jego czworonożnym przyjacielu, z książki zatytułowanej „Szukając Marudka” autorstwa Kumiko Yamamoto. Opowiadanie zostało przedstawione w formie teatrzyku obrazkowego Kamishibai. Po krótkiej burzy mózgów na temat zawartości drewnianej walizeczki z tajemniczymi drzwiczkami (teatrzyku Kamishibai), dzieci trafnie zgadywały co może się za nimi kryć. Ostatecznie gdy drzwiczki się otworzyły, wszystkim ukazały się piękne, duże ilustracje. Mali widzowie z przejęciem śledzili historię, małego chłopca , który w gniewie skarcił swojego pieska, a zaraz po tym ukochany czworonóg zaginął. Zrozpaczony chłopiec wyruszył na jego poszukiwanie, pomimo sprzeciwu swojej mamy i nadciągającej ciemnej, burzowej ulewy...
I chociaż niebezpieczna wyprawa Leosia zakończyła się szczęśliwie, to jednak wcale nie musiało się tak stać. Dzieci zauważyły, jaki błąd popełnił chłopczyk i wiedziały, że nie powinien był wyruszać na samotne poszukiwania.
Po przedstawieniu, przedszkolaki wykonały piękne portrety swoich ulubionych, bądź upragnionych zwierzątek. Spotkanie zakończyło się wspólną, pamiątkową fotografią.

Mamy nadzieję, że dzieci przekonały się, iż czytanie może być dobrą zabawą i coraz częściej będą sięgały po książeczki, by (zanim nauczą się czytać samodzielnie) z pomocą starszych odkrywać ciekawe historie. Zapraszamy do odwiedzania naszych bibliotek.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .