piątek, 06 kwiecień 2018 14:58

Tajemnica szwedzkich diamentów rozwiązana!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

5 i 6 kwietnia w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach miały miejsce warsztaty czytelniczo-detektywistyczne przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Zajęciom towarzyszyły wystawy wypożyczone Bibliotece przez Ambasadę Szwecji w Warszawie: „Dziecko w centrum. Szwedzka Literatura dla dzieci” oraz „Astrid Lindgren” – życie i twórczość.

Uczniowie klas I-IV rozwiązywali zagadkę z książki „Tajemnicy diamentów” z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, której twórcami są Szwedzi: pisarz Martin Widmark oraz ilustratorka Helena Willis. Dzieci poznały tajniki pracy detektywów, ich ekwipunek, metody i same rozwiązały zagadkę kradzieży diamentów ze sklepu jubilerskiego w miasteczku Valleby, w Szwecji, gdzie dzieje się akcja wszystkich książek z tej serii.

Mapy i zakładki do książek wykorzystane podczas zajęć przesłane zostały do Biblioteki przez wydawnictwo „Zakamarki”, które wydało serię książek autorstwa Widmarka i Willis pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Podczas zajęć dzieci poznały również biografię i twórczość jednej z najsłynniejszych autorek książek dla dzieci pochodzącej ze Szwecji – Astrid Lindgren. Wystawę poświęconą autorce zaprezentowała dzieciom bibliotekarka z filii w Księginicach.

Dziękujemy Ambasadzie Szwecji za umożliwienie zaprezentowania wspaniałej, szwedzkiej literatury dla dzieci, wydawnictwu Zakamarki za podarowanie materiałów wykorzystanych podczas zajęć.

Dziękujemy pani dyrektor K. Szarowskiej, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach za możliwość przeprowadzenia zajęć promujących czytelnictwo wśród dzieci.

IT

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .