czwartek, 07 grudzień 2017 13:07

Życzenia dla Misia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak co roku, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia bibliotekę w Raszówce odwiedziły przedszkolaki. Dużo się działo...

W tym roku Miś napisał do dzieci list, w którym opisał krótko swoją historię i przesłał im pozdrowienia, a dzieci z uwagą go wysłuchały. Następnie, każde dziecko opowiedziało historię swojego misia – jak się nazywa, jak wygląda i skąd się w ogóle wziął u nich w domu. Okazało się, że niektóre misie są z dziećmi od zawsze i świetnie się mają, ponieważ dzieci o nie dbają. Gdyby jednak coś dolegało jakiemuś Misiowi, po wysłuchaniu wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”, dowiedziały się jak można temu zaradzić. Rozmawialiśmy o różnych misiach, które dzieci znają z bajek telewizyjnych i książeczek. Bardzo polubiły misia Paddingtona, który przybył do Anglii z Peru i zaopiekowała się nim rodzina Brownów. Niedźwiadek jest miły i grzeczny, ale zdarzają mu się dość często niemałe kłopoty. Pani Lucynka wypożyczyła jedną z książeczek o tym przesłodkim misiaku, do przeczytania dzieciom w przedszkolu. Po krótkich zabawach ruchowych zabraliśmy się za rysowanie bohaterów spotkania, a potem była misiowa uczta – wafelki i słodki miodek. Pychotka! Na zakończenie złożyliśmy piękne życzenia wszystkim misiom na świecie;)

Jak po każdych zajęciach zwykle bywa, i tym razem zwiększyła się liczba naszych czytelników o kolejnego przedszkolaka. Tak trzymać!

 WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .