piątek, 05 maj 2017 18:14

Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Autorem hasła jest Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
 

Chcemy,  by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.

 

Źródło: SBP

 

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem,

świadczy o rozwoju kultury…”

Jan Paweł II

Z okazji Dnia Bibliotekarza,

życzę wszystkim pracownikom naszych gminnych bibliotek satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości i sympatii czytelników

oraz ciekawych pomysłów, twórczej inwencji i niesłabnącego entuzjazmu w propagowaniu czytelnictwa.

Ponadto, składam serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę, upowszechnianie wiedzy i czytelnictwa w gminie Lubin.

W życiu osobistym życzę dużo zdrowia, uśmiechu, optymizmu i wszelkiej pomyślności.

 

 

Z wyrazami szacunku

Wioletta Olech

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce

 

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .