wtorek, 02 sierpień 2016 10:10

"Kosmiczna przygoda" w bibliotece w Księginicach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od dnia 19 do 28 lipca w bibliotece w Księginicach dzieci, które zostały w domu i nie chciały się nudzić, mogły uczestniczyć w czterech zajęciach wakacyjnych, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Kosmiczna przygoda”.

Podczas pierwszych zajęć dzieci dowiedziały się jak można wykorzystać stare opakowania, płyty CD, kartony, z których powstały instrumenty muzyczne oraz zabawki.

Na następnym spotkaniu zaproszeni goście- strażacy OSP w Księginicach z przyjemnością podzielili się swoją wiedzą na temat pierwszej pomocy, udzieli ważnych wskazówek jak się zachować w sytuacji kiedy ktoś potrzebuje naszej pomocy, a także zachęcili do uczestniczenia w zajęciach praktycznych.

Na kolejnych zajęciach dzieci poznały historię „Apollo11” z serii Czytam Sobie, a później wykonały piękne statki kosmiczne, maski, układ słoneczny i inne dekoracje dzięki którym na czas kosmicznego balu dzieci mogły sobie wyobrazić, że są na innej planecie. Jak to bywa podczas balu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, muzyki oraz dobrej zabawy. Na koniec dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie jako kosmonauta.

Podczas naszych spotkań dzieci chętnie korzystały z gier planszowych, komputera oraz książek.

Dziękuje wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu spotkań.

W zajęciach wzięło udział łącznie: 33 osoby w tym 21 dzieci.

 

MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .