poniedziałek, 18 lipiec 2016 17:08

Wakacyjna przygoda w bibliotece

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To hasło, pod którym kryło się wiele atrakcji przygotowanych na tegoroczne zajęcia podczas wakacji w bibliotece w Chróstniku.

Wakacyjną przygodę z biblioteką rozpoczęliśmy zabawami literackimi i umysłowymi.

Były quizy, kalambury, łamigłówki, rebusy i zagadki oraz zwijanie sznurka na czas.

Kolejnego dnia poznaliśmy 10 podstawowych zasad prawidłowego odżywiania i wykonywaliśmy kanapki z przygotowanych produktów. Później dzieci robiły piękne różyczki z truskawek, układały bukiety, a na końcu skonsumowały truskawkowe różyczki.

Dużą frekwencją cieszyło się spotkanie ze strażakami z OSP z Zimnej Wody i Krzeczyna Wielkiego. Strażacy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu

i zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Niezwykłą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim oraz kurtyna wodna, z której dzieci chętnie korzystały, wyśmienicie się przy tym bawiąc. Na koniec strażacy poczęstowali wszystkich cukierkami i wręczyli im wiele gadżetów.

Podczas wakacyjnych spotkań bawiliśmy się też w „małego chemika”. Dzieci chętnie zgłaszały się do eksperymentowania, a wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń i tzw. sztuczek chemicznych było dla nich niezwykle pouczającą przygodą, świetną zabawą oraz sporą dawką wiedzy.

Wakacyjną przygodę z biblioteką zakończyliśmy tradycyjnie zabawą w ulubioną grę dzieci „pomidor” podczas której było wiele radości, szczególnie przy wykupowaniu fantów.

Dziękuję strażakom, panu Pawłowi Gębalskiemu z OSP w Krzeczynie Wielkim i panu Stanisławowi Baraniakowi z OSP w Zimnej Wodzie za piękny pokaz i cudowne emocje.

Tekst i zdjęcia: AS

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .