czwartek, 09 czerwiec 2016 15:10

I po kłopocie! XV OTCD w SP w Szklarach Górnych

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom biblioteka zawitała do przedszkolaków w Szklarach Górnych.

Pani bibliotekarka z GBP Filii w Oborze przeczytała dzieciom książkę obrazkową pt. „Kłopot” autorstwa Iwony Chmielewskiej. Książka opowiada o dziewczynce, która podczas prasowania zamyśla się, przypala ulubiony obrus mamy i … - kłopot gotowy. Co zrobić?. Dziewczynce towarzyszą różne uczucia i emocje: lęk, bezsilność, odpowiedzialność, wstyd, miłość i troska o drugiego człowieka, a obrazki zawarte w książce są ich wizualizacją.

Dzieci z uwagą przysłuchiwały się tej historii i analizowały obrazki, po czym doszły do wniosku, że gdy pojawia się problem, to  zamiast się zamartwiać należy zwrócić się o pomoc do kogoś bliskiego i powiedzieć jak było naprawdę, a rozwiązanie na pewno się znajdzie.

Mama książkowej bohaterki wcale się na nią nie gniewała a w dodatku wpadła na bardzo fajny pomysł jak naprawić szkodę.

Pomysłów jak ukryć plamę po żelazku na obrusie, nie zabrakło też przedszkolakom, czym prędzej wzięli się do dzieła i powstały obrusy z bardzo ciekawymi motywami. Z wszystkich prac powstał ciekawy album, który dzieci przekazały do biblioteki z przesłaniem, aby każdy, kto będzie go przeglądał, pamiętał, że nie warto martwić się na zapas, bo wszystkim kłopotom można zaradzić.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .