środa, 08 czerwiec 2016 14:47

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Raszówce

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

29 maja br. pod hasłem „Czytanie uskrzydla” rozpoczął się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XV OTCD), który odbywa się w ponad 3470 miastach i miejscowościach w całym kraju.

Tygodnie Czytania to największe doroczne święta w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, dużym wydarzeniem kulturalnym. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

Biblioteka w Raszówce zaprosiła z tej okazji klasy IA i IB wraz z wychowawcami p. Marzena Barską i p. Iwoną Niemiec ze szkoły podstawowej im. Orła Białego w Raszówce. Dzieci podczas spotkań poznały jedną z ulubionych bohaterek książek dla dzieci – Basię z serii opowiadań napisanych przez p. Zofię Stanecką.

A kim jest Basia…?

Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami.
Basia nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić.
Basia znajduje się w trudnych sytuacjach i próbuje sobie z nimi poradzić.
Basia odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi.

Podczas spotkań uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Basia i wolność”, które było pretekstem do rozmowy na temat zakazów, nakazów i zasad jakimi kierujemy się w życiu codziennym. Dzieci „obejmując stanowisko króla” ustanawiały prawo w wyimaginowanych królestwach, bawiły się w teatr postaciami Basi i Janka, projektowały znaki zakazu według własnych pomysłów.

Źródło info: calapolskaczytadzieciom.pl oraz basia.com.pl

IT

 

 

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .