poniedziałek, 23 maj 2016 17:36

Dlaczego pszczoły są wyjątkowe?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie przedszkolaki z Księginic poznały zwyczaje pszczół, dowiedziały się dlaczego pszczoły są pożyteczne, czym się żywią i jak gromadzą pokarm na zimę. Zajęcia były dwuetapowe, pierwsza część odbyła się w bibliotece, a druga w przedszkolu.

Na wstępie dzieci obejrzały prezentację Akademii Przyjaciół Pszczół: „Dowiedz się dlaczego pszczoły są wyjątkowe”, a następnie dzięki książce „Pszczoły” P. Sochy przeniosły się do magicznego świata tych wyjątkowych owadów, która zawiera mnóstwo informacji na ich temat np. jak są zbudowane, jakie są ich zwyczaje, jak wygląda ich ul. Dzieci mogły zobaczyć jak pszczółki tańczą i dowiedzieć się po co to robią. Okazało się, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury i znalazły się na płaszczu Napoleona. To była naprawdę fascynująca przygoda!

Natomiast książka „Opowiem ci mamo skąd się bierze miód” (autorzy K. Bajerowicz, M. Bryczyński) przybliżyła maluszkom etap produkcji miodu z wykorzystaniem wielobarwnych ilustracji oraz krótkich rymowanek. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw takich jak taniec pszczół czy zbieranie nektaru. W części plastycznej dzieci wykonywały pszczółki i pszczele opaski na głowę.

MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .