piątek, 06 maj 2016 13:38

Tydzień Bibliotek – XIII edycja: Biblioteka inspiruje

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniach 8-15 maja 2016 r. przypada XIII edycja Tygodnia Bibliotek – zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”.

Na naszych oczach biblioteki zmieniają swoje oblicze. W sieci bibliotek publicznych, jak grzyby po deszczu, pojawiają się mediateki, a biblioteki naukowe przekształcają się w wielofunkcyjne centra informacji. Nowoczesność bibliotek, ich atrakcyjna oferta edukacyjno-kulturalna i swobodniejsze zasady korzystania ze środków przekazu zapewniają dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów. Dlatego w bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem – biblioteka inspiruje.

Z okazji Dnia Bibliotekarza przypadającego 8 maja, składam Paniom bibliotekarkom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Składam również gratulacje i podziękowania za dotychczasowy wkład w upowszechnianie czytelnictwa na terenie naszej gminy.

Stawiane są nam wciąż nowe zadania, którym musimy sprostać i robimy to najlepiej jak potrafimy, w zgodzie z postępem związanym z rozwojem współczesnej cywilizacji, ale książka tradycyjna pozostaje dla nas wciąż wartością największą.

Dziękuję za zaangażowanie, serdeczność i profesjonalizm w kontaktach z czytelnikami. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasze biblioteki stały się miejscem spotkań integrujących lokalną społeczność.

Jeszcze raz za wszystko bardzo dziękuję i życzę zadowolenia z wykonywania pracy bibliotekarza.

Najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń kieruję również do naszych koleżanek i kolegów bibliotekarzy.

Wioletta Olech – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce

 

Naszych czytelników i nie tylko zapraszamy do świętowania z nami Tygodnia Bibliotek podczas Festynu rodzinnego - podróż w czasy średniowiecza, który odbędzie się w sobotę 14 maja 2016 r. na placu zabaw przy bibliotece w Raszówce. Start godz. 14.00.

Info: WO, źródło SBP

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .