środa, 23 marzec 2016 11:54

Przywitanie wiosny w Księginicach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Bibliotekarka w Księginicach wspólnie z wychowankami i wychowawcą z Przedszkola w Księginicach na wyprawie w poszukiwaniu Pani Wiosny.

Podczas ostatniej wizyty przedszkolaków w bibliotece w Księginicach ( 09.03.2016r ) pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zwiastunach wiosny, aby w ten sposób przygotować przedszkolaków na przywitanie tej radosnej pory roku.

Pierwszego dnia wiosny ( 21.03.2016r) pani z biblioteki odwiedziła maluchy w przedszkolu. Zaraz po śniadaniu wszyscy wspólnie wyruszyli w barwnym korowodzie, głośnymi okrzykami wyganiając zimę i wywołując wiosnę. Nie mogło oczywiście zabraknąć Marzanny – która została spalona. Dzieci wysłuchały skąd pochodzi zwyczaj palenia (topienia) takiej kukły i z zaciekawieniem wysłuchały wiersza Brzechwy „ Przyjdzie Wiosna”. W drodze powrotnej przedszkolaki wypatrywały i nasłuchiwały oznak przyjścia wiosny. W przedszkolu na maluszki czekała jeszcze jedna niespodzianka – odbył się wiosenny konkurs – dzieci otrzymały słodkie nagrody oraz specjalnie przygotowane dyplomy „Poszukiwacza wiosny”.

MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .