środa, 25 listopad 2015 09:12

"Czytamy sobie w bibliotece" w Ksieginicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zajęcia z udziałem młodych czytelników oraz ich opiekunów promujące naukę czytania z serią książeczek „Czytam sobie” odbyły się również w Księginicach.

Na zajęcia do biblioteki pt. „Przyjaciele planety Ziemia” przeprowadzone w oparciu o książeczkę „Marta i ufoludek” W. Widłaka zawitało 10 dzieci. Wszystkie, bardzo chętnie odpowiadały na pytania i wykonywały zadania związane z segregacja odpadów, wykazując się dużą wiedzą w tym zakresie. Największą radość sprawiło im tworzenie własnych ufoludków. Powstały z kubeczków po jogurtach, z rolek po papierze, kartonów, opakowań po jajkach, z butelek, ozdobione między innymi bibułą i filia aluminiową. Wystarczyło tylko trochę wyobraźni i ufoludki były gotowe. Każdy z innej planety.

„Podróżnicy na tropie odkryć” to temat drugiego spotkania w bibliotece. Tym razem dzieci zapoznały się z bohaterami książeczki R.Witka „Maja na tropie jaja”. Rozmawiały o jej przygodach i podróży. Każde dziecko wykonało swoją torbę podróżną, do której następnie spakowało przedmioty niezbędne w podróży. Po gruntownych przygotowaniach wybraliśmy się we wspólną podróż. Dzieci zbierały do swoich torebek przedmioty, które zostały wcześniej schowane w różnych miejscach w bibliotece i znajdowały je korzystając z mapy. Mimo, że zajęcia trwały 90min, czas minął bardzo szybko i nie zdążyliśmy wykonać wszystkich zadań opisanych w scenariuszu. Ustaliliśmy, że wrócimy do dalszej podróży na następnych zajęciach.

Dziękuję mamom które przyszły z dziećmi do biblioteki za pomoc w realizacji zadań i włączenie się do wspólnej zabawy edukacyjnej.

MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .