poniedziałek, 23 listopad 2015 11:17

Projekt „Czytam sobie w bibliotece” w SP w Siedlcach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteka w Raszówce wspólnie z filią w Księginicach w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece” przeprowadziła zajęcia dla klas I i II w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach.

Oba spotkania Przyjaciele planety Ziemia i Antarktyda – lodowa kraina miały miejsce 9 listopada, a udział w nich wzięło ogółem 41 uczniów. Temat spotkań związany był z serią książeczek do nauki czytania „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont – jednego z organizatorów akcji.

Inspiracją do warsztatów na temat ekologii i segregowania odpadów, które „produkujemy” w naszych gospodarstwach domowych było opowiadanie W. Widłaka „Marta i ufoludek”. Uczniowie czynnie i chętnie brali udział w proponowanych zadaniach wykazując się olbrzymią wiedzą. W drugiej części każde dziecko wykonało zaprojektowanego przez siebie ufoludka z zebranych śmieci.

Kolejne spotkanie to wielka wyprawa na biegun południowy. Dzieci poznały historię pierwszej ekspedycji Roalda Amundsena, której udało się tam dotrzeć, opisanej w książce Rafała Witka „Wyprawa na biegun – o ekspedycji Amundsena”. Najpierw zebrano informacje na temat docelowego miejsca, a potem ekspedycja wyruszyła na wyprawę pełną niebezpieczeństw, podczas której poznała zasady współpracy, potrzebę zaufania oraz troski o partnera w podróży. Mnóstwo frajdy sprawiła dzieciom budowa domków iglo, przeprawa po lodowych rozpadlinach i chodzenie po krach.

Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali dyplomy, kolorowanki, naklejki i zawieszki na drzwi akcji „Czytam sobie w bibliotece”.

IT, zdjęcia MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .