piątek, 13 listopad 2015 12:39

„Czytamy sobie w bibliotece” w Raszówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wśród bibliotek organizujących warsztaty czytelnicze nie mogło zabraknąć biblioteki w Raszówce oraz uczniów z pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Biblioteka zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Spotkania miały miejsce 5 i 6 listopada, a udział w nich wzięło ogółem 41 uczniów z klas I.

Temat spotkań związany był z serią książeczek do nauki czytania „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont – jednego z organizatorów akcji.

Pierwsze warsztaty (Przyjaciele planety Ziemia)w oparciu o opowiadanie W. Widłaka „Marta i ufoludek” dotyczyły tematu ekologii, segregowania odpadów, które „produkujemy” w naszych gospodarstwach domowych. Część twórcza zajęć polegała na zaprojektowaniu i zbudowaniu ufoludka ze zgromadzonych śmieci.

Kolejne spotkanie (Antarktyda – lodowa kraina) było wyprawą w czasie i przestrzeni do odległego miejsca jakim jest biegun południowy. Dzieci poznały historię pierwszej ekspedycji Roalda Amundsena, której udało się tam dotrzeć, opisanej w książce Rafała Witka „Wyprawa na biegun – o ekspedycji Amundsena”. Dzieci poznały kontynent i jego mieszkańców oraz wybrały się na wyprawę pełna niebezpieczeństw, podczas której poznały zasady współpracy oraz potrzebę zaufania oraz troski o partnera w podróży. Na koniec rozbiły obozowisko na biegunie – każda z pięciu drużyn zbudowała igloo do zamieszkania… no może do krótkiej „zabawy w dom”:)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowanki, naklejki itd. akcji „Czytam sobie w bibliotece”.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .