piątek, 06 listopad 2015 18:17

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na jesienne spotkania w bibliotece pani bibliotekarka z Księginic zaprosiła dzieci z zaprzyjaźnionego Oddziału Przedszkolnego w Księginicach, które bardzo chętnie ją odwiedzają.

Zajęcia zaplanowano na 21 i 28 października. Podczas pierwszego spotkania dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedziały się co trzeba zrobić żeby zostać czytelnikiem oraz zobaczyły, że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie są książki- to również miejsce pełne niespodzianek i fajnej zabawy.

Tematem spotkania był „Las jesienią”. Przeczytaliśmy książeczkę Lecha Konopińskiego „ Jesień w lesie”, po czym dzieci chętnie przystąpiły do wykonywania prac plastycznych. Jedne wykonały piękne dary jesieni z pomocą liści, kasztanów i szyszek, a inne w tym czasie pięknie przyozdobiły drzewo.

„(...)Kapu kapu kapią z nieba. Kropelki jak łzy...” Tym razem tematem spotkania z przedszkolakami była jesienna deszczowa pogada. I chociaż w tym dniu za oknem świeciło piękne słońce, to trzeba wiedzieć, że jesienią częściej korzysta się z parasola.

Do biblioteki w Księginicach na zajęcia zawitały dwie grupy przedszkolne – z Punktu Przedszkolnego w Księginicach oraz Składowic.

Dzieci wysłuchały opowiadania „Pogoda” z książki o Kubusiu Puchatku i chętnie zapoznały się z historią pewnej Kropli Wody. Później przygotowały swoje krople deszczu oraz piękną tęczę. Mówiły, że bardzo lubią kiedy pada deszcz i można skakać w kaloszach po kałużach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć;)

MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .