środa, 03 czerwiec 2015 14:49

Edukacja teatralna

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę 27 maja uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim i Szklarach Górnych obejrzeli bajkę pt. „Cudowna lampa Alladyna”, natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raszówce - w Dniu Dziecka obejrzeli spektakl: „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Teatr Art.-Re z Krakowa zagościł po raz kolejny w naszej gminie na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce. Przedstawienia odbyły się w świetlicach wiejskich w Chróstniku, Oborze i Raszówce, ze względu na odpowiednią ilość miejsca i dobrą akustykę. Wystawiane przez studio Art.-Re spektakle inspirowane są najpiękniejszymi utworami znanych twórców literatury. „Cudowna lampa Alladyna” jest adaptacją opowieści Szeherezady z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. „Legenda o smoku wawelskim” to spektakl, który powstał na podstawie znanej wszystkim krakowskiej legendy.

Przedstawienia przygotowane były w sposób interaktywny, a nasi uczniowie biorąc w nich czynny udział świetnie spisali się w roli aktorów. Poprzez wspólną zabawę dzieci poznały znaczenie takich wartości jak przyjaźń, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga.

Barwne kostiumy, baśniowa atmosfera bardzo podobały się naszym młodym widzom. Największe salwy śmiechu wywołała postać Smoka Wawelskiego i jego piosenka.

Było mnóstwo radości i świetnej zabawy. Dzieci miały przy okazji możliwość zwiedzenia biblioteki w Oborze. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej. Uczniowie chętnie przeglądali półki z literaturą dla dzieci i zapoznawali się z księgozbiorem. Część z nich, zachęcona interesującymi wydawnictwami na pewno powróci do bibliotek, aby skorzystać z nich jako czytelnicy. ZAPRASZAMY! 

Dzieci które chciałyby jeszcze raz wrócić do bohaterów bajek, mogą wypożyczyć książeczki - „Cudowną lampę Alladyna” i „Legendę o smoku wawelskim” z pobliskiej biblioteki.

WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .