poniedziałek, 25 maj 2015 09:46

„Noc Bibliotek 2015” w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 zapraszamy na pierwszą ogólnopolską Noc Bibliotek – pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.

Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

Organizatorzy akcji: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Instytut Książki.

Partnerzy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona.pl, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Patroni medialni: Program 1 Polskiego Radia, TVP 1, TVP ABC, portal Lustro Biblioteki, magazyn „Biblioteka w szkole”.

Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa.

Biblioteki publiczne, szkolne (i inne) z całej Polski zaproszono do otwarcia tej nocy drzwi przed czytelnikami. Do współpracy zachęca się też wydawnictwa, media, autorów, ilustratorów oraz aktorów i osoby publiczne, które chciałyby poczytać innym.

Wszystkie biblioteki biorące udział w akcji pojawiają się na specjalnej mapie Nocy, z której jest łatwo przejść do zapowiedzi wydarzeń w konkretnych bibliotekach. Ułatwia to sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie – wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry. Że odbywają się tu ciekawe wydarzenia kulturalne, że można tu poznać sąsiadów i twórczo razem spędzić czas.

Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki” – biblioteki zgłaszają podczas rejestracji książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Strona akcji na FB: www.facebook.com/nocbibliotek.

Zapraszamy dzieci do Biblioteki w Niemstowie 30 maja, godz. 18.00. Gwarantujemy świetną zabawę, słodką niespodziankę, ciekawie spędzony czas!

Źródło informacji: www.nocbibliotek.org

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .