wtorek, 16 grudzień 2014 13:35

Biblioteka poleca… cykl „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło.
Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia.. Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia.
Te dobre i te złe...

„Magiczne drzewo” jest doskonale i nowocześnie opowiedzianą historią o trójce współczesnych polskich dzieci, które muszą pokonać mnóstwo trudności, by odzyskać miłość rodziców pochłoniętych zarabianiem pieniędzy. W pierwszym tomie w los Kukiego, Tosi i Filipa mocno wplata się świat magii w postaci czerwonego krzesła, które zostało zrobione z Magicznego Drzewa i posiada niezwykłe właściwości. Niesamowicie intensywna akcja i świetne tempo narracji powodują, że książki czyta się jednych tchem.

Cykl zawiera:

1.       Magiczne drzewo : czerwone krzesło

2.       Magiczne drzewo : gra

3.       Magiczne drzewo : olbrzym

4.       Magiczne drzewo : pojedynek

5.       Magiczne drzewo : tajemnica mostu

6.       Magiczne drzewo : cień smoka

Książki zakupiono w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2”, który realizowany jest wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce oraz Biblioteki Szkolne w Raszówce, Siedlcach i Niemstowie. Wszystkie książki z serii Magiczne drzewo dostępne są w/w Bibliotekach Szkolnych.

 

źródło opisu: azymut.pl, lubimyczytac.pl
źródło okładki: http://www.azymut.pl/

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .