wtorek, 25 listopad 2014 09:35

Inauguracja projektu podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Inauguracja projektu realizowanego w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” – Priorytet 2 miała miejsce 19 listopada w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości przygotowanej dla rodziców.

Pierwszym punktem programu były obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach zaborów. Przedstawienie pt. „Trudne zadanie z historii” w wykonaniu uczniów z Teatru Trzydziestu Aktorów oraz koła muzycznego  - było miłą chwilą refleksji na temat patriotyzmu oraz lekcją historii dla rodziców i zebranych gości. Uczniowie dali wyraz naszej pamięci i wdzięczności tym, którzy walczyli za wolną i niepodległą Ojczyznę.

Po występach artystycznych uczniów dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce Wioletta Olech, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce Lucyna Szudrowicz oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Lubinie Elżbieta Rackiewicz dokonały przecięcia wstęgi, będącego symbolicznym aktem inauguracji projektu realizowanego w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”.

Dyrektor biblioteki publicznej przedstawiła rodzicom i zebranym gościom główne założenia programu, którego strategicznym celem jest wspieranie w formie partnerstwa bibliotek publicznych i szkolnych  - dostępu do nowości wydawniczych oraz kształtowanie postaw, nawyków korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury.

Przypomnijmy. Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała zgodnie ze złożonym wnioskiem dofinansowanie w wysokości 9 000 zł na realizację zadania, 3000 zł stanowił wkład własny.

Zakupiono łącznie 928 woluminów książek, które trafiły w depozyt do partnerskich bibliotek szkolnych w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach do końca maja 2015 raku, a następnie wrócą do bibliotek publicznych w Raszówce, Niemstowie i Księginicach skąd dzieci dalej będą mogły je wypożyczać.

Umowy partnerskie zawarte z dyrektorami szkół w ramach projektu dotyczą nie tylko zakupu książek, ale także przeprowadzenia innych działań na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszej gminie, które wspólnie mamy realizować m.in. dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Tajemnica zaginionych liter”, ogłoszony został konkurs literacko-plastyczny pt. „Książka z mojej biblioteki”, do udziału w którym serdecznie wszystkich uczniów zapraszamy. Informacje o szczegółach konkursu, a także listy książek zakupionych w ramach projektu dostępne są w bibliotekach oraz na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach do wypożyczania z bibliotek szkolnych tych przepięknych książeczek zakupionych w ramach projektu.

 

Info:Wo

Zdjęcia: WO, AP

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .