środa, 11 wrzesień 2013 14:34

Biblioteka w Raszówce – wakacje 2013

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Sierpniowe spotkania wakacyjne w bibliotece w Raszówce wypełnione były zabawą i śmiechem. Nie zapomnieliśmy jednak, że ważną sprawą jest również bezpieczeństwo naszych młodych czytelników.

Biblioteka w Raszówce zaplanowała zajęcia dla dzieci na cztery sierpniowe poniedziałki. Przez cały czas pracy biblioteki, w czytelni, dzieci miały stały dostęp do gier planszowych, puzzli oraz materiałów do rysowania. Do dyspozycji odwiedzający bibliotekę mieli również dwa stanowiska komputerowe (w sierpniu skorzystało z tej opcji 60 osób, były to głównie dzieci).

Spotkanie pod hasłem „Poznaję zasady ruchu drogowego, czyli wychowanie komunikacyjne dzieci” pokazało, że dzieci mają olbrzymią wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, w podróży czy podczas korzystania z Internetu. Wiedzą, jakie zagrożenia mogą się wtedy pojawić. Świetnie udowodniły to grając w grę planszową „Zagadki drogowe”, domino „Znaki drogowe” czy rozwiązując zadania „Bezpieczne dziecko” z portalu superkid.pl. Zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię dzieci zaprezentowały na przygotowanej wspólnie makiecie skrzyżowania jezdni z sygnalizacją świetlną.

Kolejne spotkania to wspólne układanie puzzli czy turniej w „Spidermena” – grę zręcznościową, która wzbudza najwięcej emocji wśród dzieci.  Uczestnicy nie wyrażali chęci wykonywania zadań plastycznych (z przygotowanych materiałów do wykonania prac techniką „eco trash” – ekologiczne obrazy) czy brania udziału w zajęciach edukacyjnych (np. zaplanowanych warsztatów z zakresu podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu). Dzieci chciały się bawić, spędzić swój czas wolny w sposób, który sprawiałby im najwięcej przyjemności. Cieszymy się, że wybierają bibliotekę, jako miejsce odpoczynku, zabawy i spotkania z kolegami. Biblioteka to też miejsce, gdzie pod opieką pani bibliotekarki dzieci spędzają swój czas bezpiecznie.

Kolejne wakacje za rok. My życzymy naszym młodym czytelnikom sukcesów w szkole i dużo, dużo radości każdego dnia!!!

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .