czwartek, 21 sierpień 2014 14:34

Wielokulturowość – jestem na tak!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Akcja „Wielokulturowość – jestem na tak!” to akcja dla bibliotek, zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg. Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce jest jedną z 60 laureatek w konkursie, przyjętych do akcji. Biblioteka otrzymała wartościowe książki i przeprowadzi wakacyjne zajęcia dla przedszkolaków na podstawie scenariusza promującego wielokulturowość, uwrażliwiając na trudną sytuację emigrantów czy uchodźców, ucząc tolerancji i zrozumienia dla różnych kultur i obyczajów (materiały do zajęć dostępne są do pobrania w ramach projektu).

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce otrzymała książki z Wydawnictwa Widnokrąg (po 2 egzemplarze z każdego tytułu):

  1. „Emigracja” - historia chłopca, który wraz z matką i siostrą opuszcza swoją meksykańską wioskę, aby nielegalnie przekroczyć granicę ze Stanami Zjednoczonymi w poszukiwaniu lepszego życia.
  2. „Myślobieg” - z humorem opowiada o perypetiach i dylematach dziesięcioletniej Susanny - polsko-islandzkiej dziewczynki. Stanowi punkt wyjścia do rozważań na temat dwujęzyczności, dwunarodowości i doświadczenia życia w obu krajach.
  3. „Apetyt na Maroko. Tadżin.” – tadżin, czyli naczynie i zarazem potrawa, stanowi punkt wyjścia do opowieści o Maroku, jego kulturze i codziennym życiu mieszkańców.
  4. „Apetyt na Meksyk. Familia.” – wspólne rodzinne przygotowania do obchodów Święta Zmarłych dają początek opowieści o Meksyku, jego kulturze i codziennym życiu jego mieszkańców.
  5. „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko.” – historia 11-letniego chłopca, który podróżuje ze swoimi rodzicami po świecie i opisuje napotkane pojazdy różnego typu – zarówno te nowoczesne, jak i te, którymi ludzie przemieszczali się przed wiekami.

Zajęcia wg scenariusza zajęć z książką  „ Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko” odbędą się w bibliotece w Raszówce 27 sierpnia o godz. 9.00. Zapraszamy chętne dzieci!

Źródło: biblioteki.org
IT

 

 

 

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .