środa, 30 lipiec 2014 17:41

Ponad 2 700 książek dostępnych on-line – bezpłatnie

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dzięki porozumieniu jakie podpisała na kolejny rok Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, czytelnicy naszych gminnych bibliotek mają dostęp do ponad 2 700 książek elektronicznych.

Dostęp umożliwia czytanie na ekranie monitora całego tekstu książki i nawigowanie po spisie treści, w dowolnym czasie, przez całą dobę, na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu i bez względu na używany system operacyjny – wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową.

Książki elektroniczne udostępniane są czytelnikom z bazy Ibuk Libra Państwowego Wydawnictwa Naukowego. Są to głównie książki popularnonaukowe i poradniki z ważniejszych dziedzin wiedzy: informatyka, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, medycyna, prawo, nauki ekonomiczne, ale również pozycje beletrystyczne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jeśli nie posiadasz jeszcze loginu, możesz korzystać z ibuków bez logowania w każdej z naszych bibliotek w: Raszówce, Miłoradzicach, Niemstowie, Chróstniku, Oborze Księginicach i Zimnej Wodzie.

WAŻNE: Wszystkich użytkowników serwisu libra.ibuk.pl, którzy pobrali kody PIN do końca kwietnia 2013 r. informujemy, że z dniem 28 kwietnia 2014 r. straciły one ważność. Aby nadal korzystać z systemu, trzeba zgłosić się do biblioteki po nowy PIN z terminem ważności do kwietnia 2015 r.

Wstąp do najbliższej biblioteki, zapraszamy

Skorzystaj z instrukcji - http://www.wbp.wroc.pl/downloads/ibuk/jak_dodac_nowy_pin.pdf

Info: WO

źródło: http://www.wbp.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=88&Itemid=772

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .