wtorek, 15 lipiec 2014 16:00

PIKNIK RODZINNY W MIŁORADZICACH

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rodzina to kuźnia naszego najcenniejszego kapitału społecznego – młodego pokolenia

W związku z obchodzonym  po raz dwudziesty, w tym roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Międzynarodowym Dniem Rodziny, Oddział Przedszkolny oraz Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Miłoradzicach zorganizowały, dnia 18 czerwca „Piknik rodzinny”, który rozpoczął się o godzinie 15.30. Była to okazja do przypomnienia, jak ważne są dobre relacje między pokoleniami.

Największą atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, ale również chętnie brały udział w ciekawych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez animatorki. Rozpoczęły one swoje animacje od zabawy w bajkowy pociąg. Dzieci śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”, zatrzymywały się na kolejnych stacjach, gdzie za zadanie miały odgadnąć z jakiej bajki pochodzi   muzyka, którą słuchały i co robili jej bohaterowie, a następnie naśladowały to zajęcie. Były również zabawy zręcznościowe tj. przeciąganie liny, walka na kulki papierowe, bieg z woreczkiem na głowie, a także malowanie buzi według upodobań dzieci.

Przygotowano słodki poczęstunek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych oraz pieczone kiełbaski z grilla. Pogoda dopisała, humory też.  Czas szybko umknął, nie wiadomo kiedy, a już  trzeba było zbierać się do domu. Dzieci były zmęczone, ale bardzo zadowolone i o to właśnie chodziło.

Wszystkim osobom, które miały swój wkład w przygotowaniu tego pikniku, serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się na przyszłość.

 

Info: Regina Miśta

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .