piątek, 20 czerwiec 2014 09:09

Biblioteka w Niemstowie zaprasza …

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Biblioteka w Niemstowie zaprasza wszystkich mieszkańców Niemstowa – „małych i dużych”, na „LOKALNE SPOTKANIA Z PASJAMI” – PIKNIK RODZINNY” 21 czerwca od godz. 11.00 na tereny zielone przy Remizie Strażackiej.

W programie imprezy:

„Dzieci świata” – wykład dla dzieci, który poprowadzi podróżnik, pisarz, nauczyciel i fotograf w jednej osobie – Robert Maciąg. Robert jest laureatem konkursu Podróżnik Roku miesięcznika "Podróże" i dwukrotnym laureatem nagrody Travelera miesięcznika "National Geographic". Jest też autorem książek: „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Tysiąc szklanek herbaty – spotkania na Jedwabnym Szlaku”, „”Podręcznik Przygody Rowerowej”, strony internetowej o swoich podróżach: ku-sloncu.org oraz licznych artykułów prasowych. Wspólnie z żoną prowadzą warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży w całej Polsce oraz zajmują się fotografią. Możliwość zakupu książki z autografem autora. Wykład odbędzie się w świetlicy wiejskiej.

„Warsztaty Przygody Rowerowej” - warsztaty praktyczne, które również poprowadzi Robert Maciąg.W trakcie warsztatów dzieci uczą się jak rozbić namiot, co jest czym w rowerze, co powinno znaleźć się w apteczce, jak czytać mapę rowerową, czym jest wycieczka/ podróż rowerowa i dlaczego jest czymś wyjątkowym. Na warsztatach mile widziani także uczestnicy z własnymi rowerami.

„Leśnik z pasją” – spotkanie z indianistą Bogdanem Herbą. Bogdan pracuje jako leśniczy w Żelaznym Moście, a od wielu lat pasjonuje się kulturą Indian. Wie wszystko o życiu codziennym i zwyczajach Lakotów. Bogdan interesuje się Indianami odkąd jako mały chłopiec przeczytał „Złoto Gór Czarnych” A. Szklarskiego, bierze udział w ogólnopolskich zlotach organizowanych przez Polski Ruch Przyjaciół Indian oraz organizuje Obozy Ludzi Bizona (Tatanka Oyate Wicoti), podczas których uczestnicy przez tydzień żyją jak Indianie, bez przedmiotów wymyślonych przez wasichu, czyli białego człowieka. (źródło: „Leśnik z pasją” – Głos Lasu, lipiec-sierpień 2013, str. 50-52).

„Akademia Przyjaciół Pszczół” – kiermasz miodu i świec lokalnego producenta (możliwość zakupu) oraz wspólne budowanie przez dzieci i dorosłych gniazd dla pszczoły murarki pod okiem instruktorki pani Wandy Wójtowicz, zabawy plastyczne

„Bookcrossing” – wolna wymiana książek: można na stoisku zostawić przyniesione przez siebie książki, które już przeczytaliśmy, a wziąć ze sobą te tytuły, które nas interesują. Uwolnij książkę! (akcja zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek).

„Żyj zdrowo” – stolik edukacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie

„Kiermasz Taniej Książki”możliwość zakupu nowości wydawniczych po atrakcyjnych cenach

„Loteria” – każdy uczestnik Pikniku otrzyma los na loterię. Wiele ciekawych nagród, w tym: książka Roberta Maciąga z autografem autora oraz nagroda główna – zaproszenie do kina Helios na dowolny seans (ważne 3 miesiące) dla 4 osobowej rodziny, a także zaproszenia do McDonald’s w Lubinie inne nagrody rzeczowe.

Poczęstunek (kiełbaski, lody, napoje, słodycze)oraz wspólnezabawy dla dzieci

Serdecznie zapraszamy!

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .