czwartek, 22 maj 2014 14:26

AŻ POLEJE SIĘ KISIEL

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy dziennikarz do pracy potrzebuje kisielu...? Cała prawda o Koziołku i warsztatach w Oborze.


Pewnie zastanawiacie się co ma wspólnego kisiel z warsztatami dziennikarskimi, otóż wyjaśniam. 14 maja br. Pan Krzysztof Koziołek - pisarz i dziennikarz, przybył do biblioteki w Oborze, aby poprowadzić warsztaty dziennikarskie. Na każde tego typu spotkanie zabiera ze sobą termos, w którym znajduje się wcześniej wspomniany kisiel. Każdemu z nas wydaje się to nielogiczne, ale bardzo dobrze nawilża on gardło, co przy okazji je chroni.
W warsztatach tych brali udział uczniowie z Gimnazjum w Lubinie. Głównym tematem spotkania było dziennikarstwo. Gimnazjaliści mieli okazję poczuć się jak prawdziwi dziennikarze i zmierzyć się z różnymi zadaniami. Wykazali się przy tym wielką wyobraźnią i pomysłowością. Mimo tego wszystkiego wciąż nasuwa się pytanie: Czy dziennikarz do pracy potrzebuje kisielu...? Odpowiedź jest prosta, zwykły dziennikarz nie, ale Pan Koziołek jak najbardziej.

Artykuł napisała: Daria Garbaczewska, uczennica Gimnazjum w Lubinie, uczestniczka warsztatów dziennikarskich z panem Krzysztofem Koziołkiem w bibliotece w Oborze.

Spotkanie zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminy Lubin.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .