poniedziałek, 07 kwiecień 2014 14:53

Historia pewnego statku…

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka w Oborze zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z książką w ramach akcji Czytam sobie. Spotkanie odbyło się 1 kwietnia 2014r. o godz.16.00.

Młodzi ciekawi wszystkiego czytelnicy poznali historię rejsu legendarnego statku- Titanica w oparciu o książkę pani Zofii Staneckiej „Historia pewnego statku” z serii

Czytam sobie. Fakty. Zajęcia przeprowadzono wg scenariusza zaproponowanego przez twórców akcji. Po głośnym przeczytaniu książki wyświetlanej na ekranie, dzieci potrafiły powiedzieć skąd i dokąd płynął Titanic oraz próbowały znaleźć te miejsca na mapie geograficznej. Wzbogaciły słownictwo o terminy związane  ze statkiem i  jego załogą poprzez umiejscawianie poszczególnych nazw na zarysie statku. Poznały też genezę nazwy statku pochodzącą z mitologii greckiej. Przedstawione materiały pomocnicze dotyczące wielkości statku pomogły dzieciom wyobrazić sobie jaki był on ogromny.

Po zapoznaniu się  z faktami o rejsie Titanica dzieci zaprojektowały własne wizje statku.

W zajęciach wzięło udział ośmioro dzieci, spotkanie odbyło się w miłej, koleżeńskiej atmosferze ze słodkimi akcentami.

Do lektury książeczek z serii Czytam sobie nie potrzeba było specjalnych zachęt ponieważ cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników biblioteki.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .