czwartek, 27 marzec 2014 14:37

Kim jest pisarz widmo?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy pisarz-widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Jak wygląda praca na planie filmowym? 26 i 27 marca 2014 roku Biblioteka w Raszówce zaprosiła uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce na spotkanie pt. „Co ze mnie wyrośnie?”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2014”.

Spotkanie było inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co z Ciebie wyrośnie?”. Jego uczestnicy podczas zabaw odkrywali tajemnicze, zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami.

„Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach, podczas których mogły wykazać się swoja wiedzą, umiejętnościami aktorskimi oraz pomysłowością – mówi Pani Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Podczas spotkania dzieci odgadywały nazwy zawodów prezentowane przez kolegów za pomocą pantomimy, rozwiązywały quiz zaproponowany z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Uczestnicy mogli się również wcielić w różne profesje za pomocą przygotowanych rekwizytów związanych z różnymi zawodami. Całość zakończyła się tym, co dzieci lubią najbardziej - czyli grą komputerową na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl, w którą można grać nie tylko w bibliotece, ale też w domu.

Biblioteka w Raszówce  zorganizowała spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2014”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbyła się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji było pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 

Źródło: biblioteki.org

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .