środa, 26 marzec 2014 13:05

„Pole do popisu” w Bibliotece w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

25 marca 2014 roku biblioteka w Niemstowie zaprosiła osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestnicy dowiedzieli się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy, ale także rozwijające zainteresowania czy pasje seniorów. Uczestniczki przekonały się, jak pomocnym narzędziem jest Internet zarówno w sferze zawodowej jak i rozwijaniu swoich zainteresowań.

„Temat oraz specyfika spotkania idealnie wpasowują się w to, co obecnie dzieje się w bibliotece. Właśnie zakończył się pierwszy z dwóch, bezpłatnych kursów komputerowych „E-Urzędnik” dla mieszkańców Gminy Lubin w ramach projektu „Zostań e-obywatelem z ECDL-em” organizowanych przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie. Od 27 marca rusza kolejna edycja. Jedna z uczestniczek spotkania właśnie zakończyła udział w pierwszym, kilka z Pan będzie uczestniczyło w drugim kursie” – mówi Urszula Kurowska, bibliotekarz z Filii w Niemstowie.

Biblioteka zorganizowała spotkanie w ramach kampanii „Tydzień
z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbywa się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet
i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Akcję objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Spotkanie zostało zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange oraz z wykorzystaniem technologii transmisji online, podczas której specjaliści od nauczania seniorów korzystania z Internetu zawitali do biblioteki w Niemstowie.

Źródło: biblioteki.org

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .