piątek, 14 marzec 2014 10:49

Podróż do Australii… w bibliotece w Raszówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Brzmi to trochę niewiarygodnie, ale tak właśnie było. W dniach 12-13 marca w taką podróż na kontynent australijski wybrały się dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce wspólnie z paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Z okazji obchodów Tygodnia australijskiego w Przedszkolu dzieci miały okazję poznać wiele ciekawych informacji na temat Australii. Biblioteka włączyła się w ten Tydzień przygotowując zajęcia dla wszystkich 4 grup: Maluchów, Zuchów, Średniaków i Starszaków.

Jak na podróżujących przystało, uczestnicy musieli wykupić sobie „Bilety do Australii, ważne: 1 godzinę, za cenę: jednego uśmiechu”. Potem wspólnie przemierzaliśmy najmniejszy kontynent świata (dzięki prezentacji multimedialnej), zapoznając się z jej rdzennymi mieszkańcami, najciekawszymi miejscami oraz ciekawymi zwierzętami. Dzieci zaimponowały dorosłym olbrzymią wiedzą na temat tego rejonu świata. Małym podróżnikom zaprezentowano różnego rodzaju mapy oraz literaturę, w której znaleźć można informacje na temat Australii.

Spotkanie w bibliotece nie mogłoby się odbyć bez przeczytania dzieciom jakiejś ciekawej historii. Na zakończenie podróży do Australii przedszkolaki poznały Małego Wombata, bohatera książek autorstwa Charles’a Fuge. Wombat, dziobak, miś koala i królik to postaci z serii książeczek o przygodach Małego Wombata wzorowane na zwierzętach zamieszkujących dzisiejszą Australię.

Ciekawą zabawą okazało się przedstawianie zwierzątek, sytuacji czy przedmiotów za pomocą cieni, które dzieci prezentowały na ekranie, wykorzystując światło rzutnika. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć: chłopca wieszającego bombkę na choince, kameleona łapiącego muchę, motyle, orły, ośmiornice, papugi…J

Każde spośród 73 dzieci uczestniczących w zajęciach w bibliotece nagrodzone zostało odznaką podróżnika i znawcy kontynentu australijskiego. Każda grupa przedszkolna otrzymała pamiątkowy dyplom spotkania pod hasłem: „O Australii… w bibliotece w Raszówce”.

Dziękujemy za wizytę, aktywny udział w zajęciach i zapraszamy do kolejnego odwiedzenia naszej biblioteki!

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .