środa, 11 wrzesień 2013 11:00

„Spotkania z pasjami” w bibliotece w Niemstowie. Zapraszamy seniorów!

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Filia w Niemstowie zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na „Spotkania z pasjami” i ciekawymi ludźmi. Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce, Filia w Niemstowie bierze udział w projekcie edukacyjno-animacyjnym dla seniorów realizowanym przez Fundację Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online), skierowanych do osób starszych. Projekt zakłada również przeprowadzenie konkursu dla osób starszych.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami.Bohaterami spotkań będą osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat, osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby oraz specjaliści w danych dziedzinach.

Pod koniec każdego ze spotkań przewidziano 10-20 minut na odpowiadanie przez bohatera na pytania uczestników spotkania.

Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek o godzinie 11 od września do listopada.


Pierwsze spotkanie w bibliotece w Niemstowie 12 września 2013 roku, godz. 11.00. Jego bohaterami będą Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję idei świadomego odżywiania się. Oboje prowadzą również program kulinarny w telewizji na kanale Kuchnia + oraz piszą artykuły dotyczące żywienia do największych polskich gazet.

Więcej informacji na http://www.biblioteki.fundacja.orange.pl/biblioteka/spotkania_z_pasjami/

 

Źródło: Fundacja Orange
IT

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .