wtorek, 03 wrzesień 2013 15:30

„Narodowe Czytanie” w Raszówce – Zapraszamy !!!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku mija 200 lat od narodzin znakomitego komediopisarza i poety Aleksandra Fredry, dlatego to właśnie tego autora Pan Prezydent Bronisław Komorowski wybrał jako bohatera „Narodowego Czytania 2013”.

Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce przygotowały uroczystość, która odbędzie się 7 września 2013 roku w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce o godz. 16.00.

 

Twórczość Aleksandra Fredry zobaczymy i usłyszymy w wykonaniu zaproszonych gości m.in.: Wójta i Radnych Gminy Lubin, pań z zespołu „Leśne Echo”, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Raszówce oraz organizatorów. Tanecznie zaprezentują się dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II z Raszówki i ze Szkoły Podstawowej z Raszówki.  Podczas spotkania wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu okolicznościowych upominków. Na zakończenie każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat.

 

Zobacz:

www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/aleksander-fredro/uczestnicy-akcji/raszowka/

 

Serdecznie zapraszamy.

 

IT/MK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .