piątek, 30 sierpień 2013 14:56

Biblioteka w Miłoradzicach – wakacje 2013

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zajęcia podczas wakacji skierowane były do dzieci od 6 do 12 lat. Podczas spotkań uczestnikom przedstawione zostały materiały o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.

Wakacyjne przygody w bibliotece w Miłoradzicach rozpoczęły się już 18 lipca mini turniejem „Rusz głową nad logiczną grą planszową”. Dzieci do wyboru miały kilka gier, a wśród nich: chińczyk, warcaby, bierki, gry edukacyjne. Najbardziej do gustu przypadła graczom zabawa w bierki. Śmiechu oraz sportowej rywalizacji było tyle, że wystarczyło jeszcze na kolejne spotkanie rewanżowe 22 lipca. Udział w zajęciach wzięło 6 dzieci i chociaż Pani bibliotekarka bardzo się starała, to „niestety” dzieci były lepsze. smiley

Warsztaty rękodzielnicze to kolejny wakacyjny dzień w bibliotece. Szkoda, że tylko jedna osoba chciała zobaczyć, co można wyczarować z dowolnego kawałka papieru, nawet z makulatury. Początki są zawsze trudne, ale Ola z wielkim zaparciem dążyła do celu i w końcu udało jej się zrobić koszyczek z papierowej wikliny.

Najwięcej radości i śmiechu przyniósł dzieciom dzień, w którym odbyła się zabawa w „jedzenie czekolady” za pomocą noża i widelca. Aby otrzymać prawo do ukrojenia sobie kawałka czekolady, trzeba było wcześniej wyrzucić kostką do gry 6 oczek. Utrudnieniem dla dzieci były za duże rękawiczki, które musiały założyć do jedzenia. Po tej słodkiej konkurencji była chwila wytchnienia przy herbatce. Udział w zabawie wzięło 4 uczestników. Po krótkiej przerwie dzieci wyraziły chęć na dalszą zabawę, dołączyła do nas jeszcze jedna osoba i „zagadki Sówki dla mądrej główki” zostały rozwiązane. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały długopisy z logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Ostatni dzień to zajęcia plastyczne, podczas których dzieci kolorowały wakacyjne pejzaże.

Ogółem w zajęciach wakacyjnych przygotowanych w bibliotece udział wzięło 14 dzieci.

Przez cały czas pracy biblioteki do dyspozycji czytelników były gry planszowe, komputery z dostępem do Internetu, materiały plastyczne. Z tych możliwości skorzystało 44 osoby (głównie z komputerów).

Zaplanowane i przygotowane na te wakacje spotkania z książką i przygodą w bibliotece dobiegły końca, ale to wcale nie znaczy, że dzieci przestały odwiedzać bibliotekę. Jeżeli tylko młodzi czytelnicy wyrażają chęć zrobienia czegoś innego niż gra na komputerze, Pani bibliotekarka jest do ich dyspozycji i zawsze ma ciekawe pomysły i propozycje na zabawę, zajęcia edukacyjne czy plastyczne. Zapraszamy do biblioteki w Miłoradzicach!!!

 

Tekst i zdjęcia:
Regina Miśta

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .