poniedziałek, 24 czerwiec 2013 14:50

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece w Raszówce

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jak co roku w bibliotece w Raszówce odbyło się spotkanie z młodymi czytelnikami z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, będącego elementem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku bibliotekę w Raszówce odwiedziły klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej w Raszówce wraz z wychowawcami panią Marzeną Barską oraz Iwoną Niemiec. Spotkania odbyły się 6 i 13 czerwca. Pomimo, że Tydzień Czytania w tym roku trwał od 1 do 8 czerwca, jednak czytać należy przez cały rok i to właśnie uświadamiamy naszym młodym czytelnikom, podczas każdego spotkania.

 

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od odczytania wiersza Juliusza Tuwima „Lokomotywa”, podczas którego dzieci układały puzzle, tworząc ilustrację do wiersza.

Następnie dzieci wykonały jedno z zadań z zestawu do wiersza „Lokomotywa” z portalu superkid.pl, a pozostałe otrzymały do rozwiązania w klasie lub w domu.

 

Jak na tę okazję przystało czytaliśmy dużo. Dzieci wysłuchały wiersza „Pan Maluśkiewicz” Juliana Tuwima oraz wspólnie przeczytały „Okulary” tego autora. Uczniowie poznali również nową serie wydawnictwa Egmont – czytam sobie. To trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat, zgodny z zaleceniami metodyków, teksty pisane przez wybitnych polskich autorów, pięknie ilustrowane, drukowane dużą czcionką na papierze przyjaznym oku. 1 poziom – składam słowa, 2 poziom – składam zdania, 3 poziom – połykam słowa, skierowane są do dzieci o różnym stopniu zaawansowania umiejętności czytania.

 

Dzieci miały również okazję, niektóre po raz pierwszy, poznać bibliotekę. Część z uczniów jest już stałymi czytelnikami biblioteki w Raszówce, kolejni bardzo chętnie chcą się do niej zapisać.

 

Na koniec dzieci namalowały ilustracje przedstawiające postacie z bajek, które poznały tego dnia lub wcześniej.

 

Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały materiały informacyjne, zakładki i długopisy z logo biblioteki oraz słodycze.

 

tekst i zdjęcia:

Izabela Tyrcz

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .