środa, 12 czerwiec 2013 17:09

DZIEŃ DZIECKA W OBORZE

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

1 czerwca w Świetlicy Wiejskiej w Oborze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Sołecką, Koło Gospodyń oraz radnego z Obory. Do współpracy przy organizowaniu atrakcji dla dzieci zaproszona została również Biblioteka.

Gośćmi imprezy były dzieci i młodzież z Koła Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski
w Lubinie.

Przez cały czas trwania imprezy odbywały się konkursy z nagrodami, zabawy, tańce. Panie z Koła Gospodyń przygotowały pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Biblioteka w Chróstniku przyłączając się do imprezy zorganizowała tzw. „stolik bookcrossingowy” gdzie każdy mógł zostawić niepotrzebne książki z domowej biblioteczki, a ze „stolika bookcrossingowego” wziąć te, które go zainteresowały, które mogły mu sprawić przyjemność czytania. Bookcrossing to ogólnopolska akcja „uwalniania książek”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://www.bookcrossing.pl/. Podczas festynu w Oborze zostało uwolnionych kilkadziesiąt książek.

Biblioteka w Chróstniku również zaprosiła Panią Elżbietę Tokarz, właścicielkę księgarni przy ul. Kamiennej w Lubinie, która wystawiła stoisko – kiermasz książek, zabawek i gier dla dzieci.

Biblioteka w Niemstowie przygotowała konkurs, w którym udział wzięło 15 uczestników. Wszystkie dzieci, które stanęły do rywalizacji otrzymały nagrody.

Chociaż pogoda pokrzyżowała trochę plany wspólnej zabawy na dworze to i tak dzieci świetnie się bawiły.

Anna Sośnicka

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .