poniedziałek, 10 czerwiec 2013 11:21

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja” to hasło tegorocznej akcji Tygodnia Czytania Dzieciom, która ma na celu zachęcenie rodziców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20 minutowego czytania dzieciom.

 

Filia GBP w Miłoradzicach również przyłączyła się do tej akcji organizując 5 czerwca spotkanie dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Miłoradzicach. Przybyłe do biblioteki maluchy to dzieci 3,4 – letnie, którym w przystępny sposób wyjaśniono powód spotkania oraz zachęcono je do odwiedzania biblioteki razem z rodzicami, którzy mogą zapisać swoje kilkuletnie pociechy. Po tym krótkim wprowadzeniu dzieci wysłuchały z uwagą przeczytany tekst Wandy Chotomskiej pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Z wielkim zainteresowaniem oglądały ilustracje, gdyż jak się okazało, większość z nich nie widziało prawdziwego jeża. Bardzo przejęły się losem bohatera, który był samotny i postanowił poszukać swojej rodziny. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło i uśmiech znowu zagościł na buziach dzieci.

               

W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których z wcześniej przygotowanych elementów, które dzieci kolorowały i sklejały, powstały biedronki, pacynki na palec oraz jeżowe koszyczki.

               

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a udział w nim wzięło 12 dzieci oraz ich opiekunka.

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .