poniedziałek, 10 czerwiec 2013 10:38

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obchodzony w tym roku w dniach 1-8 czerwca stał się doskonałą okazją, aby po raz kolejny zachęcić najmłodsze dzieci do czytania książek.

Każdego roku biblioteka organizuje spotkania dla młodych czytelników, podczas których zaproszeni goście czytają dzieciom bajki, włączając się w ogólnopolską kampanię Cała Polska Czyta Dzieciom. Tegoroczna edycja Tygodnia odbywa się pod hasłem: „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja”! W tym roku dzieci w filii Gminnej Bibliotek Publicznej w Niemstowie wysłuchały I Księgi Koziołka Matołka autorstwa Kornela  Makuszyńskiego. Czytała pani Wanda Wójtowicz– emerytowana nauczycielka. Dzieci z uwagą wysłuchały pięknie czytanego tekstu.

Mama najmłodszej czytelniczki Mai, pani Donata, przeczytała również wiersz J. Tuwima „Rzepka”. Ale to nie koniec zabawy! Dzieci trzykrotnie zamieniając się postaciami zagrały przedstawienie do utworu „Rzepka”. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Po skończonym spektaklu dzieci smakowały i zajadały się prawdziwą „rzepką – kalarepką”. Niektóre z nich przyznały się , że jedzą ją po raz pierwszy.

 

W tym roku mija sześćdziesiąta rocznica śmierci J. Tuwima, jednego z największych mistrzów języka polskiego. Sejm RP ogłosił rok 2013 „Rokiem Juliana Tuwima”. Tuwim pisał  dla małych czytelników, ale także i dla dorosłych. Wszystkie dzieci w Polsce znają jego najpiękniejsze wiersze: Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Rzepka... Dzieci w bibliotece w Niemstowie też!

 

Na zakończenie spotkania były wspólne zdjęcia, uczestników poczęstowano słodyczami i obdarowano długopisami z nowym logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz adresem nowo powstałej strony internetowej.

 

Spotkanie odbyło się 5 czerwca i wzięło w nim  udział 15 uczestników.

Urszula Kurowska

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .