piątek, 24 maj 2024 13:10

Dla Mojej Mamy - wieczór poetycko-muzyczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W świetlicy wiejskiej w Raszówce już we wtorek 21 maja świętowano Dzień Matki, wspólnie z grupą taneczną Karole Kids, której nauczycielem i choreografem jest pani Karolina Tuszyńska-Kluzek oraz zespołem wokalnym Leśne Echo z Raszówki pod kierunkiem pana Witolda Klocka, działającym przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

Karole Kids to grupa, która funkcjonuje od dwóch lat. Dziewczynki czynnie biorą udział w turniejach, mają na swoich koncie wiele miejsc na podium oraz wygranych turniejów. Zaprezentowały taniec „Wolność”, który ostatnio zdobył pierwsze miejsce podczas turnieju tańca w Złotoryi - Złotoryja Dance Art. Mimo ograniczonych możliwości z powodu małej sceny, występ zrobił ogromne wrażenie na widzach. Zespół Leśne Echo przygotował pieśni ludowe i współczesne oraz wiersze dedykowane wszystkim mamom –będące wyrazem szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie nas.

Dzień Matki w różnych krajach obchodzony jest w innym terminie. W Polsce – 26 maja, od 1914 roku. To w tym dniu dzieci mogą podziękować swoim mamom za ich dozgonną miłość, najlepiej własnoręcznie przygotowanymi laurkami i życzeniami. W 77 krajach na całym świecie Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja m.in. w Niemczech, Turcji, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Australii, Chinach. W pierwszą niedzielę maja obchodzony jest w Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Mozambiku, na Węgrzech i Litwie. Mieszkańcy Indonezji mają jedną z ciekawszych dat tego święta. U nich nie jest to pierwsza, trzecia czy ostatnia niedziela maja. W ich państwie to święto obchodzone jest 22 grudnia!

Dziękujemy artystom oraz wszystkim przybyłym gościom za mile spędzony czas!

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu osób, których nie było widać na scenie: za wsparcie przy organizacji dziękujemy pani sołtys Monice Siwak i radzie sołeckiej Raszówki, a także Kołu Gospodyń Wiejskich Zaradne Babki z Raszówki za pyszny poczęstunek ;)

 

Źródło: https://katalogmarzen.pl/pl/artykul/tradycja-dzien-matki-na-swiecie-i-w-polsce

Gmina Lubin
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .